6-metrowe krzesło symbolem Elbląga

Elbląg jest polskim zagłębiem meblarskim, dlatego też świetnym symbolem tego miasta może być krzesło. A takie właśnie gigantyczne, 6-metrowe krzesło już wkrótce stanie na obwodnicy Elbląga.
6-metrowe-krzesło-w-Elblagu

Branża meblarska


Polskie meblarstwo rozwija się bardzo dynamicznie, głównie dzięki małym i średnim przedsiębiorstwom. Jedną z takich firm jest elbląska firma Halex. To właśnie właściciel Halex-u jest pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu gigantycznego krzesła. Krzesło ma być formą pozytywnego manifestu i sposobem na podkreślenie wszelkich sukcesów branży meblarskiej.
 
Lorens

Lorens to 6-metrowe krzesło, które przez 3 miesiące powstawało na nowej, innowacyjnej linii produkcyjnej w przedsiębiorstwie Halex. To właśnie właściciel tej firmy wpadł na taki ciekawy pomysł. Henryk Tatkowski chciał w ten sposób podkreślić znaczenie polskiej branży meblarskiej, ale chciał także uczcić sukces swojej ciągle rozwijającej się firmy. Zarówno jemu, jak i jego pracownikom, zależy na promowaniu regionu elbląskiego, a taki nietypowy projekt (ale związany z branżą) jest na to świetnym sposobem.
 
Halex i Nowa Holandia

Właściciele obu przedsiębiorstw połączyli siły i wspólnie postanowili promować region. Z tego też powodu wiosną gigantyczne krzesło stanie na obwodnicy Elbląga przy parku rozrywki w Nowej Holandii, przy trasie z Gdańska do Warszawy. 6-metrowe krzesło i zjeżdżalnia dla dzieci w Nowej Holandii wspólnie będą zachęcały do odwiedzenia tego miasta.
6-metrowy Lorens jest zbudowany (tak jak jego pierwowzór) z litego drewna bukowego o wyjątkowych walorach wytrzymałościowych. Sama konstrukcja idealnie wpasuje się w przestrzeń, a szczebelkowe oparcie, przenikać będą kolory nieba i zieleni lasów będzie podkreślać ekologiczny charakter mebli. Dodatkowo, szczebelki będą symbolizowały drabinę, po której polscy producenci z branży meblarskiej pną się w górę.
 
Już wiosną tego roku każdy z nas będzie mógł podziwiać to nietypowe krzesło. Każdy chętny będzie mógł na nie wejść i skorzystać z siedziska, które już niedługo powstanie. 

Fot. m.elblag.net

Czytaj również 

Inspiracje