Narzuta, poduszka, obraz - dodatki zmieniają wszystko

Zmiany, zmiany, zamiany… Chcąc cieszyć się nową przestrzenią, nie musimy podejmować radykalnych kroków. Możemy tego dokonać za sprawą środków najmniej obciążających domowy budżet, czyli wszelkiego rodzaju dodatków i dekoracji.
narzuta_poduszka_obraz_dodatki_zmieniają_wszystko_1.jpg

Dodatki ubierają wnętrze i nadają im indywidualnego charakteru. Na rynku z powodzeniem odnajdziemy odpowiedź na nasze aktualne potrzeby. W tym przypadku wcale nie musimy trzymać się też zasady: im mniej tym lepiej. Tutaj brak ograniczeń jest jedyną zasadą, jakiej należy się trzymać. Drugą, jedynie własna wyobraźnia. Bazą do takich kosmetycznych, czystych metamorfoz zazwyczaj są główne elementy wyposażenia, tj. sofa, fotel czy regał. Zmieniając jedynie dodatki, zyskamy zupełnie nowe wnętrze. Nowy pled, poduszki, czy fotografie wystarczą, żeby całkowicie odmienić jego charakter. Na rynku jest tak szeroki wybór, że szybka metamorfoza nie stanowi w tej chwili żadnego problemu.

Narzuty, pledy, koce….  Dziś narzuta znaczy już zupełnie coś innego niż dawniej, kiedy w każdym domu królował ten sam model, kolor i fason. Obecna różnorodność materiałów, kolorów i fasonów jest imponująca. To element, który pełni ważną funkcję i daje duże pole do popisu. Możemy postawić na gładkie, utrzymane w jednolitej kolorystyce lub wzorzyste, zarówno abstrakcyjne jak i zawierające różne symbole, figury i połączenia.

narzuta_poduszka_obraz_dodatki_zmieniaja_wszystko_2.jpg

Poduszki to kolejny dodatek, który ubiera nasze wnętrze i sprawia, że staje się ono przyjazne i przytulne. Przy ich wyborze, zasadniczo, w ogóle nie musimy się ograniczać. Niektórzy twierdzą, że poduszek w domu nigdy dość, a ich szeroki wybór faktycznie może przyprawić o zawrót głowy. Gładkie, w stonowanych kolorach, wzorzyste, w intensywnych kolorach, w przeróżne motywy, wzory i grafiki. Najnowsze aranżacje pokazują, że łączenie ich wszystkich razem sprawdza się doskonale. Na pierwszy rzut oka gryzące się ze sobą, idealnie ze sobą współgrają.
 
narzuta_poduszka_obraz_dodatki_zmieniaja_wszystko_3.jpg

Obrazy, grafiki, fotografie… Do niedawna jedynymi elementami, które aranżowały ścienną przestrzeń były fotografie z podróży. I choć nadal decydujemy się na ich wyeksponowanie, to coraz częściej zastępowane są one przez inne rodzaje grafik czy obrazów. Motywy zwierząt, plakaty stylizowane na te np. z czasów PRL, czy w końcu slogany, cytaty i hasła, najczęściej umieszczane w przeszklonych ramach. Ciekawym i efektownym pomysłem są także obrazy i zdjęcia drukowane na płótnie.  

narzuta_poduszka

AG
19.04.2016


Polecamy:
 
  • 0
  • 0

  Bogusia

  a jak to się kurzy i ile kurzu gromadzi :D ale też lubię takie bibeloty

  • 0
  • 0

  Kloe

  Ja też jestem zwolenniczką narzut, poduszek itp, bo dzięki nim w domu robi się bardzo przytulnie

  • 0
  • 0

  edi

  Piękne poduszki na zdjęciach :) Ja sama mam w domu mnóstwo i często je zmieniam, bo w ten sposób mogą łatwo, szybki i względnie tanie odświeżyć wygląd wnętrza

Czytaj również 

Inspiracje