Ekologiczne pralki – efektywne i oszczędne pranie

Ekologiczny styl życia sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Organiczne i świadome podejście to rozwiązanie dbające nie tylko o środowisko naturalne, ale i naszą kieszeń. Domowe sprzęty, które zużywają mniej prądu czy wody, to sposób na życie w zgodzie z planetą, ale i metoda na oszczędzenie pieniędzy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności urządzeń. Jak maksymalnie wykorzystać potencjał energooszczędnych pralek?
Ekologiczne_pralki_efektywne_i_oszczędne_pranie.jpg

Najlepszym możliwym wyborem, który pobierał będzie najmniej energii, jest pralka o klasie energetycznej A+++. Nie możemy jednak zapominać, że oszczędność zależy przede wszystkim od racjonalnego użytkowania. Jeśli nie posiadamy dużej rodziny, wybierzmy pralkę z mniejszym bębnem, który szybciej się naładuje, dzięki czemu nie będziemy marnować wody i prądu w ilościach niewspółmiernych do napełnienia bębna pralki.
 
Innowacyjne technologie
 
Ekonomiczność i ergonomiczność nie spoczywa jednak wyłącznie na naszych barkach. W dzisiejszych czasach w gospodarnym wykorzystywaniu urządzeń pomagają nam nowoczesne technologie. Przykładem tego są pralki Whirlpool wyposażone w technologię 6-ty Zmysł, która dopasowuje parametry prania względem wielkości załadunku czy rodzaju tkanin.
 
Innym pomocnym rozwiązaniem jest system zarządzania detergentem, który sprawia, że pralka, na podstawie takich wartości jak typ materiału, rodzaj detergentu czy stopień zabrudzenia, wylicza i zużywa optymalną dla danego cyklu ilość proszku oraz płynu do prania. Dzięki temu nie marnujemy detergentów, ale i chronimy nasze ubrania przez brzydkimi plamami.
 
Pralki Whirlpool mają też metodę na walkę z wyjątkowo ciężkimi zabrudzeniami organicznymi, takimi jak plamy od kawy czy wina bądź trawy. Funkcja Plamy Bio 15° usuwa te uporczywe ślady dzięki fazie namaczania, która poprzedza każdy program prania.
 
Na utrzymanie ubrań w świetnym stanie wpływ ma również temperatura prania. Programy do 40º dbają o nasz portfel, dzięki niższemu zużyciu energii, a jednocześnie pozwalają zachować świeży, soczysty kolor tkanin. Technologie w pralkach Whirlpool idą o krok dalej – programy takie jak 6-ty Zmysł, WaveMotion i opcji Kolorowe 15º gwarantują skuteczność prania już przy 15º.
 
Sposobem na zaoszczędzenie jest także pranie w nocy. Jeśli tylko nasza umowa z dostawcą prądu posiada tańszą, nocną taryfę, a pralka znajduje się w wyciszonym pomieszczeniu,  warto opóźnić uruchomienie programu. W pralkach Whirlpool uruchomienie prania możemy zaprogramować z wyprzedzeniem do 30 godzin.  

23.06.2016

Polecamy:
  • 0
  • 0

  Karo

  Super, bo te stare urządzenia pochłaniają masę prądu

Czytaj również 

 • Modne meble łazienkowe w kolorze drewna

  Modne meble łazienkowe w kolorze drewna

  Meble inspirowane wyglądem litego drewna są jednym z najmodniejszych rozwiązań w  aranżacjach łazienek. Wprowadzają do wnętrza naturalny klimat i przytulność, które współgrają... więcej

 • Płytki malowane akwarelą

  Płytki malowane akwarelą

  Stylowe, wyraziste, oryginalne – to cechy, które wyróżniają dwie kolekcje płytek łazienkowych firmy Ceramstic: Instinct i Impressive. Sprawiają one wrażenie, jakby zostały stworzone... więcej

 • Leśny dywanik do łazienki

  Leśny dywanik do łazienki

  Stąpaliście kiedyś bosą stopą po mchu rosnącym w lesie, odczuwając jego przyjemną miękkość i elastyczność? Nie musicie już wybierać się za miasto, aby tego doświadczyć, choć również... więcej

 • Nowe trendy aranżacji ceramicznych płytek

  Nowe trendy aranżacji ceramicznych płytek

  Ceramstic, chcąc ofiarować swoim klientom produkty zgodne z najświeższymi trendami, śledzi poczynania projektantów z Włoch i Hiszpanii. Produkty na sezon 2014/2015 przygotowane zostały z... więcej

Inspiracje