Aranżacje wnętrz z warstwą betonu

Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz jest wykańczanie wnetrz mieszkalnych warstwą surowego betonu. Rozwiązanie to idealnie wkomponuje się w stylistykę wnętrz loftowych i industrialnych. 
Aranżacje wnętrz z warstwą betonu
O popularności betonu świadczy przede wszystkim używanie go do produkcji frontów mebli oraz do w wykańczania dużych powierzchni w wnętrzach mieszkalnych. Trendem są okładziny betonowe, płytki (nawet z efektem chropowatej ściany), farby strukturalne, fototapety i tapety 3D imitujące beton. Materiał ten służy także do produkcji elementów dekoracji lamp czy zegarów. Związane jest to z popularnością industrialnego designu. Osoby zafascynowane wnętrzami poprzemysłowymi coraz częściej szukają rozwiązań, które uzupełnią surową stylistykę wnętrz loftowych. 

Fronty betonowe
Fot. Betonowe fronty szafy firmy Raumplus.

Beton świetnie komponuje się z drewnem. Ten wdzięczny dla projektantów materiał często łączony jest z elementami drewnianymi między innymi przy realizacji blatów kuchennych, szaf czy paneli kuchennych. Połączenie tych dwóch materiałów może posłużyć do aranżacji całych pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się szczególnie w projektowaniu łazienki.

Jedną z firm produkujących betonowe fronty jest Raumplus, specjalizująca się w dziedzinie systemów do przechowywania i przedzielania pomieszczeń. W swojej ofercie posiadają zarówno fronty w kolorze naturalnym jak i antracytowym. Wśród faktur do wyboru są gładka, dedykowana osobom którym zależy na ciepłej i miłej w dotyku strukturze oraz postarzana i imitująca szalunek. Te ostatnie powstały z myślą o osobach, które pragną wystylizować swoje pomieszczenie na industrialne wnętrze.

Steininger Design
Fot. Kuchnia z betonu projektu Steininger Design.

Betonowe fronty mogą posłużyć do wykończenia zarówno drzwi garderoby w sypialni jak i mebli kuchennych czy łazienkowych. Materiał ten sprawdza się najlepiej na dużych powierzchniach. Struktura materiału nie wymaga stosowania spoiw, dzięki czemu powierzchnia frontu jest całkowicie gładka i jednolita. Impregnowana powierzchnia sprawia, że do tego typu frontów nie jest wymagana żadna dodatkowa konserwacja. Producent betonowych frontów zadbał o to aby jego produkt zachował ciepłą i miłą w dotyku strukturę.
  • 1
  • 0

  Pola

  Polecam beton tynk architektoniczny firmy dekostyl łatwy w aplikacji tworzy niezły efekt i co najważniejsze cena i jakość więcej na http://dekostyl.com.pl/Beton-architektoniczny-zestaw-10m2

  • 0
  • 0

  Aneta

  Zgadzam się z Jarosławem. Beton cire czyli beton woskowany świetnie nadaje się na posadzki, do łazienek i właśnie na meble czy blat kuchenny. Takie meble będą wyglądały niepowtarzalnie i wyjątkowo. A jeśli ktoś uważa, że są zimne - to zawsze można wybrać ciepły kolor betonu np. brąz.

  • 2
  • 1

  Jarosław

  Beton Ciré gwarantuje wyjątkowo wdzięczny „background” dla wnętrz, które zachowując atmosferę domowego ciepła, żyją przede wszystkim urodą mebli i obecnością światła. W designerskich loftach beton woskowany zdobył już status klasycznego elementu wystroju. http://www.beton-dekoracyjny.com

  • 0
  • 2

  Lukasz

  http://www.kroe.eu/

  • 0
  • 0

  Lukasz

  Nacjiekawsze realizacje z betonu architektonicznego, meble z betonu, płyty betonowe i blaty kuchenne:nhttp://www.kroe.eu/

  • 1
  • 1

  mAGADa33

  Polecam płyty betonowe Luxum. To naturalny, bezkonkurencyjny beton na rynku .

  • 0
  • 0

  Archimaniak

  http://www.lazienkowy.pl/2939-39-17-beton-na-scianach-i-podlodze-w-lazience.htmlnnNajlepszy beton, to beton naturalny.

pokaż starsze komentarze

Czytaj również 

Inspiracje