Sprawdzone sposoby na wąską łazienkę

Wąska łazienka jest nieustawna, a tym samym trudna do zagospodarowania. Możemy jednak sięgnąć po kilka sprawdzonych sposób, które podniosą jej funkcjonalność i optycznie poprawią jej wymiary.
Sprawdzone sposoby na wąską łazienkę

Aranżowanie szerszych ścian 

Idealnym rozwiązaniem w przypadku wąskich łazienek jest niezagospodarowywanie dłuższych ścian. Rzadko jednak mamy taką możliwość - chcąc zmieścić w łazience wszystkie niezbędne sprzęty musimy ustawić niektóre z nich przy dłuższych ścianach. Jak zrobić to najbardziej odpowiednio?
 • Jeżeli na szerszej ścianie chcemy ustawić meble lub sprzęty łazienkowe, nie powinny one dotykać podłogi. Ustawione na posadzce dodatkową zwężą łazienkę. Znacznie lepiej sprawdzi się podwieszane wyposażenie.  
 • Zagospodarowując dłuższą ścianę wybierajmy wąskie meble, które nie będą blokować ciągu komunikacyjnego. Dzięki nim poruszanie się w łazience będzie łatwiejsze. Gotowe meble mają ustandaryzowane wymiary i trudno znaleźć naprawdę wąską szafkę. Dobrym pomysłem jest zamówienie u stolarza szafki na wymiar.
Sprawdzone_sposoby_na_wąską_łazienkę_2.jpg

Dodatkowo wykorzystajmy triki optyczne. Świetnie w tej roli sprawdza się duże lustro – umieszczone na dłuższej ścianie optycznie poszerzy wnętrze. Efekt ten zostanie spotęgowany, jeżeli lustra znajdą się na obu ścianach.
 

Aranżowanie węższych ścian 

Zagospodarowanie krótszych ścian to najlepszy sposób, aby optycznie poprawić wymiary wąskiej łazienki i podnieść jej funkcjonalność. Przy węższej ścianie możemy umieścić kabinę prysznicową lub pralkę (przysłoniętą np. ścianką działową). To również świetne miejsce na pojemną szafę do przechowywania, sięgającej od podłogi do sufitu.

  

Wąską łazienkę wymodelujemy również za pomocą kolorów. Wyda się ona bardziej proporcjonalna, jeżeli posadzkę przy krótszych ścianach wyłożymy ciemnymi płytkami a w dalszej części pomieszczenia: jasnymi.

Optycznemu poszerzeniu łazienki sprzyja również:
 • biało-czarna szachownica na podłodze,
 • podłużne płytki lub deski ułożone w poprzek łazienki. 
3.01.2017
  • 0
  • 0

  karolina d

  Każdy mówi, że mała łazienka to duzy problem. Nasza jest taka i jakoś z nią problemów nie mieliśmy, a udało sie ją nam fajnie zaaranżować. Dużo pomogły nam białe meble, które wybraliśmy w domizdrowie i to duże lustro, które było w komplecie. Fajne wąskie podwieszane szafki zrobiły wszystko i w większości mam wolną podłogę co w połączeniu z białym połyskiem dało ekstra efekt.

  • 1
  • 0

  Basia

  Ja mam wąską, ale długą łazienkę i nie jest tak źle

  • 1
  • 0

  Jowita

  mój problem :( co ja bym dała za dużą, wygodną łazienkę

Czytaj również 

 • Łazienka zgodna z duńską sztuką szczęścia

  Łazienka zgodna z duńską sztuką szczęścia

  Dla wielu z nas łazienka jest miejscem, w którym możemy się odprężyć i zrelaksować po całym dniu wyzwań. Stosując się do zasad hygge, czyli duńskiej sztuki szczęcia, będziemy mogli... więcej

 • Szkło w łazience – obalamy mity

  Szkło w łazience – obalamy mity

  Szkło, choć jako materiał budowlany wybierany chętnie, w przypadku aranżacji łazienkowych przyprawia o wątpliwości. Czy szkło to materiał w pełni funkcjonalny i bezpieczny, jeśli chodzi o nasze... więcej

 • Aranżacja małych wnętrz

  Aranżacja małych wnętrz

  Aranżacja małych wnętrz nie jest zadaniem prostym. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni i zastosowanie kilku praktycznych tricków pozwoli jednak cieszyć się wnętrzem komfortowych i funkcjonalnym.... więcej

 • Funkcjonalne i estetyczne aranżacje małych łazienek

  Funkcjonalne i estetyczne aranżacje małych łazienek

  Aranżacje małych łazienek wymagają przemyślanych rozwiązań, które pomogą stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze. W tym celu istotny jest zarówno rodzaj armatury i mebli łazienkowych,... więcej

Inspiracje