Koszt urządzenia przedpokoju

Koszt urządzenia przedpokoju nie zawsze musi być wysoki i rujnujący Wasz domowy budżet. Jak poradzić sobie z tym specyficznym pomieszczeniem, które przecież jest pierwszym miejscem, jakie w Waszym mieszkaniu zobaczą goście. W tym tekście znajdziecie kilka porad dotyczących dobrego zagospodarowania przedpokoju oraz tego jak urządzić go stosunkowo niedużym kosztem.
 
Koszt urządzenia przedpokoju
Podłoga i ściany

Niewątpliwie są to elementy, które najbardziej wpływają na koszt urządzenia przedpokoju. Jeżeli chodzi o podłogę to rozwiązań jest kilka. Najczęściej wybieranymi materiałami są drewniane panele lub płytki ceramiczne. Niezwykle ważne jest, aby powierzchnia podłogi była wytrzymała, ponieważ przedpokój to miejsce, w którym chodzimy w butach. Dlatego właśnie w tej kwestii nie polecamy zbytniej oszczędności.

W kwestii ścian polecamy wykończenie ich tapetami o jasnych kolorach. Wprowadzicie wtedy do zazwyczaj ciemnego przedpokoju nieco światła. Tapety są również najtańszym rozwiązaniem.

Szafa

koszt-urządzenia-przedpokoju.jpg

Główną funkcją przedpokoju jest przechowywanie odzieży wierzchniej oraz butów, dlatego głównym elementem, jaki powinien znaleźć się w tym pomieszczeniu jest duża i wygodna szafa. Jeżeli zależy Wam na zaoszczędzeniu miejsca dobrym rozwiązaniem jest wybór szafy z przesuwanymi drzwiami. Pamiętajcie o tym, ze szafa powinna być pojemna i posiadać wydzieloną przestrzeń na buty, kurtki oraz inne rzeczy. Czym większa szafa tym mniej pieniędzy wydacie na półkę na obuwie, dodatkowe wieszaki itp.

Lustro

Innym niezwykle ważnym elementem jest lustro. To w nim się przeglądamy i dokonujemy ostatnich poprawek w naszym wyglądzie przed wyjściem. Ten zakup nie wpływa znacznie na koszt urządzenia przedpokoju, ponieważ lustra nie są wielkim wydatkiem szczególnie, gdy zamawia się je ze sklepów internetowych. Niejednokrotnie można trafić na atrakcyjne okazje i przeceny. Koszt lustra do przedpokoju to wydatek rzędu kilkuset złotych. Pamiętajcie również o tym, że aby lustro było wygodne powinno obejmować połowę człowieka, który się w nim przegląda.

koszt-urządzenia-przedpokoju-2.jpg

Oświetlenie

Tutaj trzeba wykazać się pomysłem. Przedpokoje zazwyczaj nie posiadają okien, więc z założenia są pomieszczeniami nieco ciemnymi. Wyjść jest kilka. Można skorzystać z tradycyjnych i niezbyt drogich kinkietów lub nieco kosztowniejszych lamp halogenowych. Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe. W takim przypadku źródło światła powinno znaleźć się na lustrem, drzwiami wejściowymi i szafą. Są to trzy strategiczne punkty każdego przedpokoju. W nich przecież dzieje się najwięcej.

koszt-urządzenia-przedpokoju-3.jpg

Koszt urządzenia przedpokoju może być zróżnicowany w zależności od tego, na jakie produkty się zdecydujecie. Z cała pewnością konieczność ułożenia podłogi i wykończenia ścian go podwyższy, ale pamiętajcie też o tym, że są to prace, które wykonuje się raz na wiele lat. W związku z tym nie warto na nich zbytnio oszczędzać. Naszą radą jest unikanie dużych sieciówek i zainteresowanie się sklepami internetowymi. Można w nich znaleźć wiele ciekawych ofert, które pozwolą Wam urządzić przedpokój bez rujnowania domowego budżetu.

Czytaj również 

 • Pomysłowe rozwiązania do przedpokoju

  Pomysłowe rozwiązania do przedpokoju

  Choć nie jest to przestrzeń, o której myślimy w pierwszej kolejności podczas aranżacji mieszkania, powinniśmy mieć ją na uwadze i odpowiednio zaplanować. Przedpokój – bo o... więcej

 • Funkcjonalne systemy przesuwne - wiele różnych zastosowań

  Funkcjonalne systemy przesuwne - wiele różnych zastosowań...

  Drzwi oparte na systemach przesuwnych to oszczędność miejsca, wygoda użytkowania oraz możliwość różnorodnego aranżowania przestrzeni. Mogą zostać one wykorzystane m.in. do budowy szaf,... więcej

 • Nowoczesne meble do przedpokoju

  Nowoczesne meble do przedpokoju

  Przedpokój jest wizytówką domu i mieszkania. Jego wygląd znacząco wpływa na odbiór całego wnętrza i tworzy pierwsze wrażenie gości. Jak urządzić go funkcjonalnie i estetycznie? ... więcej

 • Powiększamy mały przedpokój!

  Powiększamy mały przedpokój!

  Nie zawsze mamy możliwość zamieszkania w przestrzeniach przestronnych i zgrabnych, często musimy z uwagi na uwarunkowania życiowe borykać się z ograniczeniami naszego komfortu przez za ciasne ściany.... więcej

Inspiracje