mebleportal
5 5 58

3 gorące trendy wnętrzarskie. Czy goszczą w Twoim domu?

3 gorące trendy wnętrzarskie. Czy goszczą w Twoim domu?

Płytki Orrios do kuchni. Fot. Ceramika Paradyż

Z trendami aranżacyjnymi jest podobnie, jak z tymi ze świata mody – jedne szybko przemijają, inne zostają z nami na dłużej i pojawiają się niemal w każdym wnętrzu. Przyjrzyjmy się bliżej trzem z nich, które szturmem opanowały nasze mieszkania. 

Trendy wnętrzarskie: krzesła nie od pary

Przyjęło się, że krzesła i stół w jadalni powinny być od kompletu. Taki zestaw wygląda elegancko, klasycznie i… przynajmniej czasami, nudno. Coraz częściej odchodzimy od tego, łącząc z sobą różne krzesła: w innej kolorystyce czy wykonane z innego materiału. Dzięki temu strefa jadalniana wygląda oryginalnej i radośnie. Jakie dodatkowe zalety ma to rozwiązanie?

  • Nie musimy godzić się na kompromisy i wybierać tylko jeden model krzesła, podczas gdy podoba się nam co najmniej kilka.
  • Każdy domownik może wybrać swoje ulubione siedzisko.
  • Możemy nadać nowe życie starym meblom, odnawiając krzesła z różnych zdekompletowanych zestawów i stworzyć z nich niepowtarzalny zestaw.

3_gorące_trendy_wnętrzarskie_2.jpgFot. Charlottes fancy  

Trendy wnętrzarskie: geometryczne wzory

Jodełka, mozaika heksagonalna, trójkąty, prostokąty, kwadraty – geometria opanowała wnętrza! W poprzednim sezonie był to jeden z najgorętszych trendów, jednak nadal nie traci na popularności. Motywy geometryczne goszczą na podłodze, ścianach, dywanach, narzutach i innych dodatkach. Co odważniejsi umieszczają je również na meblach, m.in. frontach szafek czy komód.  Geometryczne wzory świetnie sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach: są w nich bardzo dobrze wyeksponowane i stanowią wyrazisty element na tle stonowanego otoczenia. Z powodzeniem możemy wprowadzać je również do innych nowoczesnych aranżacji, np. skandynawskich, a także do pokoi starszych dzieci i nastolatków.

3_gorące_trendy_wnętrzarskie_3.jpg
Fot. Blue Tea Kitchens                                                  Fot. Homes to love

Trendy wnętrzarskie: industrialne lampy 

Styl industrialny jest niszowy a na jego podręcznikową, klasyczną wersję decyduje się niewiele osób. Nic dziwnego, wymaga bowiem odpowiedniego wnętrza: przestronnego i z wysokimi sufitami. Pamiętajmy, że naturalnym środowiskiem stylu industrialnego są pofabryczne budynki, zaadaptowane na wnętrza mieszkalne. Jednak już dodatki w stylu industrialnym, a w szczególności lampy, cieszą się dużą popularnością. Dodają wnętrzu charakteru i pasują do wielu aranżacji: zarówno tych nowoczesnych, jak i w stylu vintage. Możemy wybrać masywne lampy z dużym, pełnym kloszem, np. wykonanym z betonu lub metalu, kinkiety przemysłowe jakby wprost przeniesione z fabrycznych hal czy lampy, w których żarówka otoczona jest jedynie ażurowym, zgeometryzowanym  kloszem

3_gorące_trendy_wnętrzarskie_4.jpg
Fot. ​blowupdesign.pl

5.07.2017

4 komentarze
Rom
21 grudnia 2017, 13:28
2/0

Te prysznicowe są ok

Kasia
11 lipca 2017, 16:14
3/0

wzorzyste płytki – tak!!!!

Jolie
11 lipca 2017, 16:14
3/0

Podoba mi się łączenie różnych krzeseł, kiedy widzę to u znajomych, czy w restauracji, ale sama chyba bym się nie odważyła

Bets
11 lipca 2017, 16:12
3/0

u mnie są i lampy i wzorzyste płytki

Dołącz do dyskusji