mebleportal
5 5 31

Balustrada ze stali? Czemu nie!

Balustrada ze stali? Czemu nie!

Gdybyśmy spojrzeli na to, jak zmieniły się preferencje Polaków na temat schodów wewnętrznych, dostrzeglibyśmy coraz odważniejsze odchodzenie od tak uwielbianego drewna. Dziś rezygnujemy z tego, co znamy z chociażby naszego dzieciństwa, na rzecz inspiracji czysto industrialnych, czyli stali. Mimo tego, że są one mniej wymagające w utrzymaniu, i tak nie oznacza to, że całkowicie możemy zapomnieć o czyszczeniu naszych schodów i balustrad ze stali nierdzewnej!

Plusy wykorzystania stali

Popularność stali nierdzewnej wcale nie jest spowodowana tzw. widzimisię poszczególnych klientów. Ma ona swoje nieocenione plusy, takie jak to, że jest wręcz idealna do pomieszczeń małych i ciasnych, a swoją odporność na korozję uzyskuje dzięki kontaktowi z powietrzem. To właśnie dlatego praktycznie nigdy nie da się dostrzec najgorszego wroga tego materiału, czyli rdzy. Już chyba nie dziwicie się, że tak chętnie wykorzystuje się stal nierdzewną w budowie balustrad!

Nowoczesna balustrada ze stali

Źródło: pl.fontanotshop.com/balustrady-porecze.html

Czyszczenie balustrady ze stali – nie takie proste

Domyślacie się jednak, że prędzej czy później będziecie musieli ją wyczyścić. W tym wszystkim ważne jest to, aby robić to z rozwagą, gdyż zdziwilibyście się, jak łatwo można uszkodzić, tak mogłoby się zdawać — odporny na wszystkie czynniki zewnętrzne materiał! Nieważne czy w naszej balustradzie znajdują się pionowe trałki, czy poziome linki, to musimy się z nimi obchodzić w podobny sposób. Przede wszystkim, musimy zapomnieć o mocnym szorowaniu takich elementów, gdyż jedyne co zrobimy, to pozbędziemy się wspomnianej wcześniej warstwy ochronnej i co gorsza, zarysujemy ich powierzchnię, a to idealne warunki do rozwoju rdzy, której nie tak łatwo się pozbyć!

Szara balustrada ze stali

Jak nie myć balustrady

Skoro już wiecie jak nie myć waszych stalowych balustrad, to warto zastanowić się również nad tym, jakie specyfiki mogą jej zaszkodzić. Na samym początku wyeliminujmy wszystkie silne detergenty, które stosuje się na przykład do czyszczenia glazury. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka nie działają one tak agresywnie na przykład stalowe linki, to jednak nieświadomie pozbawiamy je powłoki antykorozyjnej. Klasyczne balustrady do schodów, możemy wyczyścić już za pomocą wody z płynem do mycia naczyń lub innymi bardzo łagodnymi detergentowymi!

Podsumowanie

Mimo tego, że stal jest materiałem bardzo odpornym na wszelakie uszkodzenia, to i tak możemy go zniszczyć. Zbyt częste czyszczenie przy wykorzystaniu silnych środków będzie naprawdę wykańczające dla każdego zestawu. Zachowajmy w tym wszystkim rozsądek, a przez lata będziemy się cieszyć tym, co znajdzie się w naszym domu.

Dołącz do dyskusji