mebleportal
5 5 64

Białe meble kuchenne – najmodniejsze rozwiązanie aranżacyjne

Białe meble kuchenne – najmodniejsze rozwiązanie aranżacyjne

Białe meble kuchenne są uniwersalne i eleganckie. Doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Niezależnie od stylu w jakim są wykonane wyglądają bowiem lekko i estetycznie. Nie dziwi więc fakt, że białe meble kuchenne są jednymi z najchętniej wybieranych przez osoby urządzające dom czy mieszkanie. 

Białe meble kuchenne w najmodniejszej odsłonie
 
Białe meble kuchenne od kilku sezonów są bardzo popularne, szczególnie modele utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Charakteryzują się one prostą bryłą i brakiem dodatkowych zdobień. Ponadto w nowoczesnych meblach kuchennych często rezygnuje się z tradycyjnych gałek i uchwytów relingowych na rzeczy uchwytów listwowych lub systemów mechanicznego wspomagania otwierania typu tip-on, które umożliwiają otworzenie frontów poprzez ich delikatne naciśnięcie. Ostatnie rozwiązanie zapewnia zabudowie doskonale jednolity wygląd, jednak jest najbardziej kosztowne.  

Białe-meble-kuchenne-4.jpg

Białe meble kuchenne w klasycznym stylu

Białe meble kuchenne mogą również być wykonane w stylu klasycznym. Biel, obok brązu, jest bowiem najczęściej wykorzystywanym kolorem w produkcji mebli klasycznych. Doskonale równoważy ozdobny charakter zabudowy – dzięki niej kuchnie z dużą ilością wyrazistych akcentów, takich jak frezowane listwy, szprosy czy pilastry, zachowują uporządkowany i estetyczny wygląd. Biel w połączeniu z meblami klasycznymi pomaga stworzyć wnętrze o prawdziwie domowym, przytulnym charakterze.

Zobacz:

Białe-meble-kuchenne-4.jpg

Właściwości białych mebli kuchennych

Białe meble kuchenne doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ optycznie powiększają wnętrze i nadają mu lekkości. Jednak to nie jedyna ich zaleta. Wbrew pozorom białe meble kuchenne są łatwe w utrzymaniu czystości – kurz i tłuste plamy są na nich mniej widoczne niż na zabudowie w ciemnej kolorystyce. Szczególnie kuchnie o gładkich, lakierowanych frontach są niekłopotliwe w pielęgnacji. Brak nierówności i załamań na ich powierzchni sprawia, że zabrudzenia są łatwe do usunięcia.

Białe-meble-kuchenne-3.jpg

Białe meble kuchenne zazwyczaj wykonane są w połysku, który nadaje im eleganckiego charakteru. Połysk uzyskuje się za pomocą lakierów, mat akrylowych lub folii PCV. Meble lakierowane są zdecydowanie najdroższe, jednak prezentują najwyższą jakość oraz wysoką odporność na warunki panujące w kuchni, np. wilgoć i zmienne temperatury.

Białe meble kuchenne w różnych wnętrzach

Białe meble kuchenne dają szerokie możliwości aranżacyjne. Od rodzaju dodatków, koloru ścian i posadzki czy też gatunku materiałów z jakich wykonane są inne elementy kuchni, zależy ich ostateczny wygląd.

Białe-meble-kuchenne-6.jpg

Jeżeli zależy nam na stworzeniu nowoczesnego, ale przytulnego wnętrza, warto wprowadzić do kuchni drewno. Drewniane podłoga ociepli wygląd jasnej zabudowy, a jednocześnie będzie z nią ciekawie kontrastować. Białe meble kuchenne często występują również w towarzystwie szklanych paneli z grafiką. Ten wyrazisty element zazwyczaj montowany jest na ścianie między górną a dolną częścią zabudowy.

Białe-meble-kuchenne-1.jpg

Grafika ożywia aranżację i nadaje jej indywidualnego charakteru. Podobnym rozwiązaniem  jest szkło Lacobel, którego jedna strona pokryta jest lakierem w dowolnym kolorze. Wysoki połysk tafli rozświetla wnętrza i dodaje im elegancji. Zarówno panel z grafiką, jak i Lacobel najczęściej dopełniają białe meble kuchenne w nowoczesnym stylu.

Dołącz do dyskusji