mebleportal
5 5 24

Ceglana ściana w kuchni

Ceglana ściana jest oryginalnym elementem dekoracyjnym, który można wykorzystać w kuchniach o różnej stylistyce. Jej najbardziej naturalnym środowiskiem są pomieszczenia industrialne, dlatego jest często spotykanym materiałem wykończeniowym w loftach. Nieotynkowane ściany, które odsłaniają surową cegłę, podkreślają charakter takiego wnętrza. 

cegła w kuchni

Ceglany mur może być jednak z powodzeniem wykorzystywany również w nowoczesnych kuchniach, jak i tych utrzymanych w klasycznym lub rustykalnym stylu. Dostępność różnego typu cegieł: surowych, bielonych czy malowanych daje dużą swobodę aranżacyjną. Najczęściej występują w towarzystwie jasnej zabudowy kuchenne, która dzięki nim zyskuje nowe, ciekawsze oblicze. Dobrze prezentują się również w towarzystwie drewnianych mebli.

cegła w kuchni

Wprowadzając do kuchni cegłę, należy jednak czynić to z umiarem. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli ten materiał będzie wyeksponowany tylko na jednej ścianie. Wówczas stanie się mocnym akcentem dekoracyjnym, a jednocześnie nie zdominuje reszty pomieszczenia. 


 

Dołącz do dyskusji