mebleportal
5 5 30

Ciekawe akcesoria do owoców !

Ciekawe akcesoria do owoców !

Uwielbiasz jeść owoce, ale denerwuje Cię ich obieranie? Zapoznaj się z rozwiązaniami, dzięki którym przygotowanie owoców do spożycia przestanie być żmudne i czasochłonne.
Kiedy użyjesz obieraka do jabłek, noża do ananasa oraz sprayu do cytrusów – zamieszkają w Twojej kuchni na stałe! 

Pogromca jabłek – automatyczny obierak

Obierak do jabłek to niewielkie urządzenie, w którym umieszcza się owoc, a system przekładni napędzany korbką sprawia, że cienka warstwa skórki oddzielana jest od miąższu. Ten przyrząd kuchenny został wyposażony w przezroczyste ścianki. Dzięki temu użytkownik widzi, kiedy jabłko jest gotowe do spożycia.
Obierak do jabłek jest niezastąpiony, ponieważ nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim ścina skórkę bardzo cienko, czego chyba żaden człowiek nie zrobiłby przy pomocy noża lub zwyczajnej ręcznej obieraczki.
Ponadto urządzenie to zostało wykonane ze stali nierdzewnej i trwałego sztucznego tworzywa, co sprawia, że obierak do jabłek jest sprzętem bardzo wytrzymałym, który przez wiele lat pomaga delektować się smakiem „rajskich” owoców.

                             Obierak do jabłek                      
 
Nóż do ananasa

Jest to sprzęt, który zajmuje bardzo mało miejsca i jest niezastąpiony bardzo przydatny dla osób uwielbiających ananasy. Aby skorzystać z tego nożyka wykonanego ze stali nierdzewnej należy odciąć górną część ananasa, a następnie wkręcić przyrząd w środek owocu i całość pociągnąć do góry. Środek owocu zostanie wtedy wyciągnięty na zewnątrz w kształcie smakowitej spiralki. Nóż do ananasa dodatkowo został wyposażony w funkcję krojenia plastrów na cząstki. Dzięki temu przyrządowi, w zaledwie kilka minut, ten egzotyczny owoc jest gotowy do spożycia. Nóż do ananasa to również świetny pomysł na prezent!

                                Nóż do ananasa 

Spray do cytrusów – „naturalnie” szybki sposób na sok

Aby skorzystać ze sprayu należy odciąć jedną z końcówek owocu. Następnie trzeba dopasować odpowiednią wielkość elementu zestawu i „zamontować” go wewnątrz cytrusa. Sok owocu dostanie się wówczas do filtru sprayu i dzięki temu po naciśnięciu końcówki będzie wydostawał się na zewnątrz. Jedną z części sprayu do owoców jest silikonowy pierścień, dzięki któremu sok nie wypływa na zewnątrz niekontrolowanie, a jedynie po naciśnięciu dozownika.
Spray do owoców składa się z trzech części: podstawki pod owoce, małej końcówki do limonek i mandarynek oraz dużej do pomarańczy oraz cytryn. Jest to szybki i bardzo wygodny sposób na uzyskanie soku bezpośrednio ze świeżego owocu.
 
Spray do cytrusówSpray do cytrusów

                      Spray do cytrusów
 

Te ciekawe akcesoria sprawią, że chętniej sięgniesz po owoce, ponieważ przygotowanie ich do spożycia potrwa zaledwie chwilę. Warto inwestować w sprzęty, które ułatwiają prace kuchenne, tym bardziej gdy przyczyniają się do większego dziennego spożycia witamin przez domowników. Obiecka do jabłek, nóż do ananasa czy spray do cytrusów to zaledwie garstka spośród nowych „owocowych” technologii, które są nie tylko niezastąpionym przyrządem kuchennym ale również wspaniałym pomysłem na prezent. 

Dołącz do dyskusji