mebleportal
5 5 71

Jak czyścić szklane powierzchnie, aby na długo pozostały lśniące?

Jak czyścić szklane powierzchnie, aby na długo pozostały lśniące?

Szklane powierzchnie znajdujemy w bardzo wielu miejscach. Nie tylko w domu, lecz przede wszystkich w biurach, muzeach, restauracjach czy hotelach. Jak prawidłowo powinniśmy czyścić meble wykonane ze szkła, aby pozbyć się nieestetycznych plam, a przede wszystkim nie uszkodzić powierzchni?

Najczęstsze zabrudzenia na szklanych meblach

Na szkle nie ukryjemy żadnej plamki. Nawet najmniejszy odcisk palca czy zaciek będzie po prostu widoczny. Nie wspominając o tłustej czy klejącej plamie. Problem sprzątania szklanych powierzchni nie polega tylko na trudnych zabrudzeniach, lecz przede wszystkim na delikatności szklanych powierzchni. Musimy być wyjątkowo ostrożni jakich myjek i środków chemicznych używamy, tak aby nie zarysować szkła, lecz przede wszystkim utrzymywać go w jak najlepszym stanie.

Zdecydowanie najczęstszym rodzajem zabrudzeń są odciski od palców, smugi i zacieki. Czasem okazuje się, że tradycyjny płyn do szyb wcale nie radzi sobie z prostym do wyczyszczenia zabrudzeniem.  Jeśli spożywamy posiłki przy szklanym stoliku to częstymi zabrudzeniami będą resztki jedzenia, czyli tłuste i klejące plamy, trudne do wyczyszczenia za jednym razem. Jednak w miejscach takich jak biuro, salon kosmetyczny czy hotelowa recepcja bieżąca dbałość o czystość szklanych powierzchni to obowiązek personelu sprzątającego.

Jak czyścić szkło krok po kroku?

Najpierw trzeba pozbyć się większych zabrudzeń, takich jak kurz, zaschnięta plama po napoju czy po zjedzonym posiłku. Najlepiej usunąć ją za pomocą zwilżonej wodą gąbeczki czy szczoteczki. Jednak czynność należy wykonać ostrożnie, aby nie uszkodzić powierzchni. Jeżeli zabrudzenie jest bardzo mocne, powinniśmy wspomóc się dobrym środkiem chemicznym. Wystarczy spryskać nim plamę i poczekać chwilę aż zacznie działać. Następnie przy pomocy ręcznika papierowego czy ściereczki z mikrofibry należy wytrzeć zabrudzenie. Całość szklanej powierzchni wypolerujemy za pomocą dobrego środka chemicznego.

Należy pamiętać, aby wybierać zawsze taki, który jest przeznaczony do czyszczenia szkła. Co więcej, zwróćmy uwagę czy nie pozostawia on smug i zacieków na meblu. Z tego względu, warto korzystać z profesjonalnej chemii, którą oferuje na przykład sprawdzona linia środków chemicznych Pro Formula by Diversey. W miejscach takich jak recepcja w hotelu czy w salonie SPA, czystość i porządek to bardzo ważne kwestie. Wobec tego wszelkie szklane powierzchnie zawsze powinny błyszczeć. W pomieszczeniach użytku publicznego to regularne i dokładne sprzątanie jest kluczową sprawą. Wszelkie zabrudzenia na szklanych powierzchniach, w postaci odcisków czy tłustych plam powinny być na bieżąco usuwane. W tym pomogą nam profesjonalne środki chemiczne do czyszczenia szkła, a także odpowiednio dobrane ściereczki czy gąbeczki do delikatnych powierzchni.

Dołącz do dyskusji