mebleportal
5 5 25

Domino ….. do gotowania

Domino ….. do gotowania

Firma Siemens jest liderem na rynku wyposażenia kuchni, produkującym doskonałej jakości sprzęt AGD i elektroniczny. Nowym pomysłem projektantów tej znanej marki jest linia płyt indukcyjnych Domino.

Gotujmy po to, aby się bawić. W końcu jedzenie to przyjemność niech, więc nią będzie od samego początku przygotowywania potraw, po samą konsumpcję. W dzisiejszym świecie tak wielu możliwości i wyborów, każdy dąży do indywidualizacji. Poddaje jej również przestrzeń wokół siebie. Istnieje wiele możliwości aranżacyjnych kuchni, ale czy myśleliście kiedyś by móc samemu zestawić powierzchnię do gotowania według własnych potrzeb i pomysłu. Teraz możliwość taką daje zestaw Domino. Jest to zestaw płyt indukcyjnych, opracowany przez specjalistów marki Siemens tak, aby można było go dowolnie układać. Dokładnie – podobnie jak klocki domino.

Płyta grzewcza domino
 
W skład zestawu wchodzą cztery płyty: trzy o szerokości 30 cm i jedna (teppan yaki) o szerokości 40 cm. To jak ustawicie elementy zależy tylko od Was. Nie są one jednak zwykłymi płytami indukcyjnymi, bo każda jest inna i różne funkcje może spełniać. Jedna posiada tradycyjne pola grzewcze, druga duże prostokątne pole grzewcze typu flexInduction, ale prawdziwe innowacje pojawiają się dalej. Otóż do dyspozycji jest jeszcze Lava Grill, który spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego grilla. Zatem przyrządzicie na nim nie tylko aromatyczne mięsa, ale wydobędzie smak z warzyw i owoców morza oraz ryb. Budowa grilla jest prosta, pod rusztem znajduje się wykonana ze stali szlachetnej wanienka, którą wypełnia się wulkanicznymi kamieniami – stąd lava, to one trzymają ciepło i nadają charakterystycznego grillowego smaku potrawom. Natomiast dzięki specjalnej teppan yaki nie będziecie już potrzebowali tak często używać patelni. To nic innego jak zagłębiona płyta, na której w sposób zdrowy i oszczędny można smażyć wszelkie potrawy. Nie bez powodu posiada tak oryginalną nazwę, ponieważ w języku japońskim teppan to stalowy talerz (bądź płyta), a yaki oznacza smażone jedzenie.
 
Płyty indukcyjne to poważna, zdrowa i energooszczędna alternatywa dla tradycyjnych sposobów gotowania, być może w przyszłości to one zastąpią kuchenki i inne płyty grzewcze.
 
Kas

Źródło: materiały prasowe.

Dołącz do dyskusji