mebleportal
5 5 41

Energooszczędne urządzenia AGD w kuchni

Energooszczędność jest kluczem przy urządzaniu domu. Wie o tym firma Franke, która wprowadziła na rynek nową serię piekarników, płyt indukcyjnych oraz okapów opracowaną według idei oszczędzania energii. Nowy sprzęt AGD od znanego producenta pozytywnie wpływa zarówno na nasze środowisko naturalne, jak i nasz budżet domowy. 

Franke DCT Crystal White
Fot. Piekarnik Crystal White – CR 981 M WH M firmy Franke.

W piekarnikach marki Franke zastosowano nową metodę grzania Dynamic Cooking Technology (DCT), która przyspiesza nagrzewanie się tego sprzętu AGD. Błyskawiczne tempo nagrzewania sprawia, że piekarnik w efekcie zużywa zdecydowanie mniej energii.

Polecamy:
 

 
W płytach indukcyjnych zastosowano natomiast technologię Plus, która analogicznie do rozwiązania zastosowanego w piekarnikach, pozwala na zwiększenie mocy w krótszym niż zazwyczaj czasie, co jednoznaczne jest z poprawą energooszczędności – im szybciej płyta się nagrzeje, tym mniej czasu będzie musiała pracować, a przez to mniej energii zostanie zużyte.

Franke Sinos
Fot. Płyta Sinos firmy Franke.
 
W przypadku nowych modeli okapów za wyznacznik również obrano ekologiczną świadomość, stąd też okapy Sinos oraz Swing scharakteryzowano jako Green line. Postawienie na oświetlenie LED zamiast halogenów oraz bezszczotkowe silniki w miejsce standardowych przyczynia się do obniżenia zużycia energii elektrycznej i ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

okap swing franke
Fot. Okap Swing firmy Franke.
  
Franke poza proekologicznym myśleniem, dbającym o środowisko naturalne, nasze zdrowie oraz stan portfela, nie zapomina również o funkcjonalności i walorach estetycznych oferowanych przez siebie produktów. Stąd nowe urządzenia AGD firmy Franke charakteryzuje dopracowany, ciekawy design. 

1 komentarz
Test
30 kwietnia 2015, 10:07
1/0

Lorem ipsum…

Dołącz do dyskusji