mebleportal
5 5 43

Ernestomeda – innowacyjny model kuchni Icon

Włoska klasyka w nowoczesnym minimalistycznym wydaniu. Prostota, która ujmuje swoją potęgą. Tak opisać można nowy model kuchni firmy Ernestomeda – Icon. 

Kuchnia Icon

Icon to połączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych z najwyższą jakością. Model ten, zaprojektowany przez Giuseppe Bavuso, wyróżniony został Red Dot 2013 – prestiżową, ogólnoświatową nagrodą. Nie bez powodu – kuchnia ta, poza świetnym wzornictwem, charakteryzuje się przede wszystkim pionierskimi rozwiązaniami technicznymi (wszystkie chronione specjalnymi patentami).
 
Warstwa wierzchnia Icon to świeży design. Powierzchnia frontów pokryta jest naturalnym kamieniem Pietra Piasentina, ich wykończeniem natomiast może być szkło, Corian, fornir lub lakier – każda z możliwości zamknięta w aluminiowej ramce frontu. Strefy gotowania i zmywania wykonano z tworzywa ICONcrete. Ten rodzaj betonu technologicznego swobodnie przechodzi w zlewozmywak, dla zachowania spójności płytę grzewczą montuje się tutaj na równi z powierzchnią blatu.

Kuchnia Ernestomeda Icon
           
Wnętrza otwierają paletę rozwiązań, które umiejętnie dopasowują się do wszelkich indywidualnych potrzeb. Ułatwiają one użytkowanie, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i zamieniają kuchnię w odpowiednio utrzymaną przestrzeń przyjazną domownikom, ale i wykwintnemu wystrojowi.
 
Jednym z ciekawych wynalazków technologicznych zastosowanych w Icon są oddychające fronty. Wnętrze szafek wyposażone zostało w kratkę wentylacyjną oraz filtry. Od zewnątrz cyrkulacji sprzyjają otwory rozmieszczone w krawędziach drzwi. Ten innowacyjny zabieg gwarantuje właściwe warunki do przechowywania pożywienia.

Kuchnia Ernestomeda Icon
 
Szafki Icon skrywają w sobie więcej dogodności. Wysoka zabudowa, choć z zewnątrz prosta i minimalistyczna, w środku wyposażona we wszystko, co w kuchni znaleźć się powinno. Schludne fronty przykrywać mogą specjalne półki na wino, komody z wysuwanymi blatami roboczymi czy powierzchnie przeznaczone na sprzęt AGD. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać porządek i czystość przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich potrzebnych urządzeń i miejsc umożliwiających wykonywanie kuchennych prac. Komfortowi sprzyjają gniazda elektryczne a nawet USB.
 
Wygodę wspierają także systemy otwierania i zamykania. Wysokie zabudowania wyposażone zostały w drzwi kieszeniowe, które całkowicie chowają się po otwarciu, dzięki czemu nie zabierają zbędnej przestrzeni, usprawniając pracę i umożliwiając wygodny dostęp do wnętrza. Wielkoformatowe drzwi mogą również posiadać wycięcia na sprzęty AGD, co redukuje ilość podziałów w zabudowie. Towarzyszy temu system zabezpieczeń – gdy drzwi będą zbyt długo zasłaniały piekarnik, ten sam się wyłączy. Wiszące szafki Flex również wyposażono w przesuwane drzwi, tym razem jednak nie poziomo, a pionowo. Częściowo się wsuwają, a następnie delikatnie unoszą do góry.

Kuchnia Ernestomeda Icon
 
Wysuwanych elementów jest tutaj więcej. Już nie ręcznie, a elektrycznie z powierzchni blatu wysuwa się wąska półka, która elegancko i użytecznie chowa wszelkie mniejsze akcesoria kuchenne. Gniazdka elektryczne ukryte są natomiast za wąskimi schowkami znajdującymi się za płytą grzewczą i zlewem.
 
Półki znajdują tu jeszcze jedno zastosowanie. System otwartych półek w modelu Icon to rozwiązanie świetne dla otwartych kuchni. Umożliwi ono płynne przejście między strefą kuchenną a wypoczynkową. System ten może pełnić funkcję biblioteczki, kiedy zdecydujemy się wyłącznie na półki, czy też miejsca pracy, jeśli dodamy tam komodę, która może zamienić się w biurko. Stalowe półki mimo swej niewielkiej grubości są w stanie wytrzymać obciążenie do 20kg, dzięki czemu nawet w zamkniętej kuchni mogą pełnić rolę dodatkowych półek na produkty spożywcze czy kuchenne przybory. Pionowe panele pokryte lakierem lub fornirem wyposażone są w gniazda elektryczne oraz oświetlenie ledowe.
 
Kuchnia Ernestomeda Icon

Model Icon to także wyspa kuchenna. Również nowatorska, bowiem wyposażona w zintegrowany stół, którego długość można regulować. Tym samym można go używać jako dodatkowej przestrzeni roboczej lub też strefy jadalnej. Przy całkowitym wysunięciu przy stole mieszą się cztery osoby. Do wyspy zaprojektowany został również okap, który połączyć z nią można przy pomocy szyby, umiejętnie odgradzającej zlew i płytę grzewczą od reszty przestrzeni.
           
Na koniec warto wspomnieć, że Ernestomeda to nie tylko nowatorstwo technologiczne, ale i ekologiczne. Dzięki niemu fabryka działa wedle rygorystycznych norm i zasilana jest energią słoneczną.
 
Włoskie produkty zawsze cieszą się zaufaniem. I tym razem nie zostało ono zawiedzione. Nowy model kuchni Icon firmy Ernestomeda to nowatorstwo i klasyka, minimalizm okraszony wytwornością, najwyższa użyteczność oraz najlepszy design.

Źródło: materiały prasowe. 

Dołącz do dyskusji