mebleportal
5 5 48

Fototapety 3D- dzieło sztuki na Twojej ścianie

Fototapety 3D- dzieło sztuki na Twojej ścianie

Fot. Fototapeta 3D doskonale sprawdza się w dużym, otwartym pomieszczeniu (źródło: www.artgeist.pl

Moda aranżacyjna co roku zaskakuje nas nowymi trendami. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się efektowne dekoracje, które nie tylko komponują się z nowoczesnymi przestrzeniami, często są również oryginalne i odważne, a tym samym przyciągające wzrok. Wśród nich można wymienić  m.in. fototapety 3D, które zyskują coraz szersze grono zwolenników.

Pomysł z kinowego ekranu

Technologia 3D, obecnie szeroko stosowana przy produkcji wysokobudżetowych filmów, nikogo już nie dziwi. Po tego typu rozwiązania sięgają również producenci artykułów dekoracyjnych. Szczególną uwagę zwracają wielkoformatowe fototapety 3D, które całkowicie potrafią odmienić wnętrze, stając się często głównym elementem danego wystroju. Prócz grona zwolenników tego rozwiązania, są również osoby, obawiające się o zbyt pompatyczny charakter takich ozdób, prowadzący do estetycznego przeładowania danej przestrzeni. Wiedzą na temat odpowiedniego doboru fototapety 3D oraz dopasowania jej do różnego rodzaju wnętrz, podzielił się z nami ekspert, specjalizujący się w nowoczesnych aranżacjach – Dekoracje trójwymiarowe nie są niczym nowym – iluzje optyczne wywołujące wrażenie głębi wykorzystywali już przecież architekci i artyści w starożytności. Współcześnie dostępne fototapety 3d to jednak zupełnie inna jakość. Tego typu dekoracje zachwycają wiarygodnością efektu, a także bogactwem wzorów i możliwościami kolorystycznymi. Warto rozważyć wybór fototapety 3D, zamiast tradycyjnej, w większych pomieszczeniach, takich, jak salon czy sypialnia. Nie jest to jednak wymóg, gdyż umiejętnie dobrana fototapeta, potrafi optycznie powiększyć również pomieszczenia o mniejszej powierzchni, dodając im estetycznej lekkości.

artgeist tapeta 3d

Fot. Fototapeta 3D dodaje pomieszczeniom nowoczesnego i stylowego wyglądu (źródło: www.artgeist.pl)

Sztuka nowoczesna czy sielskie pejzaże?

Jak zatem wybrać wzór, który nie tylko wizualnie powiększy dane wnętrze, ale również wkomponuje się w całość zastosowanego wystroju? Zapytaliśmy naszego eksperta, czy istnieją zaufane i sprawdzone połączenia, którymi warto się posiłkować przy wyborze fototapety 3D – W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się trójwymiarowym pejzażom. Tego rodzaju fototapety znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach jasnych, wyposażonych w proste meble. Krajobraz górski to przykład motywu, który świetnie będzie prezentował się na ścianie gustownie urządzonego salonu lub klasycznego pokoju gościnnego. Dla odmiany wzory geometryczne narzucają wnętrzu porządek i wyraźną harmonię. Dzięki temu z dobrym efektem można wykorzystać je do ozdobienia długiego korytarza albo gabinetu.

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z Fototapety 3D również w sypialni, która jest przecież pomieszczeniem osobistym i personalnym. Właśnie w tym miejscu możemy pozwolić sobie na nieco więcej, jeśli chodzi o wybór dekoracji, wychodząc poza znane i bezpieczne rozwiązania. Nasz ekspert podpowiada jednak, aby w sypialni, gdzie odpoczywamy i regenerujemy siły, postawić na komfort, stąd też poleca, aby wybrać fototapetę, dzięki której poczujemy się zrelaksowani – Szczególnie warte uwagi są więc wzory pastelowe, o łagodnej kolorystyce. Różowe wielokąty albo utrzymane w delikatnych barwach figury geometryczne, to doskonałe przykłady takich motywów. Dla osób lubiących nieco odważniejsze wzory, doskonałym wyborem będą również motywy przedstawiające geometryczne spirale lub trójwymiarowe tunele.

Ekspert podkreślał, że wśród ogromu grafik dostępnych na rynku, najlepszym wsparciem podczas wyboru dekoracji powinien być nasz własny gust.

Fot. Motywy inspirowane naturą doskonale sprawdzą się w salonie czy sypialni, dodając pomieszczeniu lekkości i przestrzeni (źródło: www.dekoran.pl)

1 komentarz
Jadwinia
23 kwietnia 2019, 12:17
0/0

zrobiliśmy z mężem fototapetę w pokoju córeczki, wygląda uroczo, a radość małej – bezcenna :):)w sypialni tez planujemy (ale nie hello kitty ;p)

Dołącz do dyskusji