mebleportal
5 5 23

Idealna ława do salonu

Idealna ława do salonu

Salon to miejsce, które powinno być funkcjonalne i estetyczne. To tam spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, czy relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Wybierając ławę do takiej przestrzeni warto postawić na mebel, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom pod względem praktycznym oraz współgrał ze stylem panującym w pomieszczeniu.

Ława do salonu

Warto pamiętać, że ława do salonu ma być dodatkiem do wyposażenia wnętrza, a nie grać pełnić rolę pierwszoplanową. Ława nie powinna być zbyt duża, aby nie zagracać pomieszczenia. Jej wymiary powinny być dopasowane do rozmiaru kanapy oraz foteli, przy których będzie stała. Pomiędzy ławą a zestawem wypoczynkowym, należy zostawić wolną przestrzeń, która umożliwi swobodne przemieszczanie się między meblami.

lawy do salonu.jpg

Szkło czy drewno?

Ławy do salonu produkowane są zazwyczaj z drewna lub tworzyw drewnopodobnych oraz szkła. Szklane ławy posiadają często eleganckie, dodatkowe wstawki z metalu. Tego typu ława to mebel o nowoczesnym i eleganckim charakterze, który świetnie odnajdzie się w nowatorskich wnętrzach.

Do wad szklanych blatów należy zaliczyć ich podatność na zarysowania czy stłuczenia, które są trudne do naprawy czy zamaskowania. Warto również dodać, że szklane blaty trudniej utrzymać w czystości. Wymagają one ciągłego przecierania z kurzu, a ślady palców pozostawione na ich powierzchni są bardzo widoczne.

szklana-lawa-z-pufami.jpg

Z kolei drewniane ławy podkreślają klasyczny charakter salonu. Wprowadzają ciepłą i przytulną atmosferę do pomieszczenia. Niektóre modele mogą pełnić również funkcję stołu, dzięki możliwości rozłożenia i podwyższenia. Drewno jest znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, niż szkło.

drewniana-lawa-edinos.jpg

Kompromisem może okazać się wybór mebla, który łączy w sobie oba materiały. Dzięki temu można wykorzystać zalety obu tworzyw. Tak skonstruowana ława będzie odpowiednia zarówno do tradycyjnych przestrzeni, jak i tych urządzonych w nowoczesnym stylu.

Gdzie kupić?

Popularnym miejscem zakupu mebli są sklepy stacjonarne. W takim miejscu możemy swobodnie obejrzeć ławę i zdecydować, czy jest ona zgodny z naszymi preferencjami. Jednak chodzenie od sklepu do sklepu może być nużące, a wybór niewielki.

dwie-drewniane-lawy.jpg

Dlatego wiele osób coraz częściej zamawia meble online. W sklepach internetowych znajduje się zdecydowanie większy wybór elementów wyposażenia salonu i można kupić wymarzoną ławę bez wychodzenia z domu. Taką możliwość zapewnia swoim klientom internetowy sklep z meblami Edinos.pl. Mebli, w tym również ławy do salonu (sprawdź ofertę edinos.pl), pochodzące z tego cieszącego się dobrymi opiniami sklepu dostarczane są szybką przesyłką kurierską pod wskazany adres.

Ława w salonie to wielofunkcyjny mebel, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom i dużym możliwościom, stanowi niezbędny element wyposażenia. Prawidłowo pielęgnowana i odpowiednio użytkowana posłuży na wiele lat.

Dołącz do dyskusji