mebleportal
5 5 54

Jak przetrwać upały, czyli wybieramy materac na lato

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i jego regeneracji. Jednak w okresie letnim pełnowartościowy wypoczynek często jest utrudniony z powodu wysokich temperatur. Aby ułatwić sobie spokojny i głęboki sen w czasie upałów, warto wybrać materac umożliwiając regulację temperatury ciała. 

Wybieramy_materac_na_lato.jpg

Od materaca oczekujemy, aby był wygodny i sprzyjał zdrowemu wypoczynkowi. Jednym z elementów wpływających na jakość snu, jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, czyli zdolność materaca do „oddychania”. Umożliwia ona regulację temperatury ciała podczas snu, co jest szczególnie ważne w okresie letnim. Firma JANPOL przygotowała trzy modele materacy, które sprostają wysokim temperaturom:

  • Luna – to średniotwardy, dwustronny materac o wysokości 22 cm. Jest wypełniony lateksem powstającym w technologii Ocean Blue. Oznacza to, że latekst jest infuzowany cząsteczkami żelu, które umożliwiają regulację temperatury ciała podczas snu. Na wysoki poziom wentylacji wpływa również wbudowana taśma 3D, dzięki której materac bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Regeneracyjny sen wspomaga także rdzeń z pianki HR, zapewniający podparcie dla kręgosłupa na całej długości.

Wybieramy_materac_na_lato_2.jpg
 

  • Demeter – to dwustronny materac rehabilitacyjny posiadający 7 stref twardości.  Wypełniony jest lateksem, który charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz właściwościami antyalergicznymi. Komfort snu zapewnia również specjalny system otworów gwarantujący odpowiednią wymianę powietrza i ciepła. Dzięki temu materac zmniejsza potliwość ciała i blokuje rozwój bakterii.

Wybieramy_materac_na_lato_3.jpg
 

  • Hypnosis – to dwustronny materac z piankowym wypełnieniem, które dostoswouje się do kształtu ciała. Lateksowa pianka wzbogacona jest naturalnymi olejami słonecznikowymi, które zwiększają jego elastyczność, sprężystość oraz miękkość włókien. Materac posiada pionowe otwory zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Wybieramy_materac_na_lato_4.jpg

źródło: JANPOL
opr. AO 
3.06.2016

Dołącz do dyskusji