mebleportal
5 5 38

Jak urządzić komfortową sypialnię?

Jak urządzić komfortową sypialnię?

Fot. Łóżko Hessler High, www.visby.pl

Sypialnia to miejsce, które spośród wszystkich domowych pomieszczeń powinno charakteryzować się największym komfortem. Pozornie jej urządzenie wydaje się proste, ale warto tej aranżacji poświęcić większą uwagę. Odpowiednie urządzenie tego zakątka mieszkania odwdzięczy się nam, obfitując między innymi naszym dobrym samopoczuciem.

Komfortowa sypialnia oznacza spokój, ciepło, relaks i odpoczynek. Jednak poza byciem miejscem odpoczynku, obarczona jest także dodatkowymi zadaniami.  Sklep Visby.pl w swej szerokiej ofercie posiada pełne wyposażenie sypialni, które tworzy z tego miejsca funkcjonalną, komfortową i niezwykle elegancką przystań. Jedną z wielu kolekcji mebli oferowanych przez Visby jest Boverio. W jej skład wchodzą nie tylko łóżka ale także szafy, szafki oraz komody  potrzebne do utrzymania wygody i ładu sypialni.

Visbi meble do sypialni
Fot. Kolekcja mebli do sypialni Visby Boverio, Visby.pl

Trudno myśleć o komforcie w oderwaniu od solidności i stabilności. W trosce o należytą jakość każdy mebel tworzony jest na indywidualne zamówienie. Produkty Visby wykonane są z naturalnego, ekologicznego drewna. Wybierać można spośród dwóch jego rodzajów – sosnowego oraz bukowego. To 100% lite drewno zwane „klejonką”. Efekt ten uzyskuje się poprzez łączenie mniejszych fragmentów litego drewna na tzw. mikrowczepy. Proces ten sprawia, że wyeliminowane są wszelkie niedogodności związane z wadami drewna czy też jego deformacjami. Gwarantuje to również odrzucenie drewnopochodnych zamienników.

W kolekcji Boverio znajdują się dwa łóżka (różniące się rodzajem drewna), oba posiadają tapicerowane zagłowia w dwóch wariantach: z tkaniny o fakturze zamszu lub ze sztucznej skóry. Każda z wersji dzieli się również na warianty kolorystyczne, ponadto dobrać można kolor bejcy (wybarwienia drewna), co w efekcie daje pokaźną liczbę opcji, która ułatwi dopasowanie łóżka do stylu sypialni. Łóżko Visby z kolekcji Boverio to jednak nie tylko wygoda i solidność wykonania, ale i praktyczność oraz wielofunkcyjność. Z przodu ulokowano dodatkową półkę, którą wykorzystać można choćby na ulubione książki.
Wartym odnotowania jest fakt, że wszelkie krawędzie i narożniki zostały zaokrąglone, co z jednej strony zapewnia spójność stylistyk wewnątrz całej serii, z drugiej – gwarantuje bezpieczeństwo, które w sypialni jest kolejną istotną kwestią. Oprócz tego liczy się również przytulność – tę zapewniać mogą chociażby wspomniane zagłówki, które jednocześnie sprawdzą się w praktyce przy oglądaniu filmu lub czytaniu książki przed snem lub o poranku.
Znaczenie dla komfortu – tym razem bezpośrednio komfortu snu – posiada również stelaż pod materac, który tenże utrzymuje, zapewniając ponadto jego wentylację. Łóżka Visby posiadają go w komplecie (wersję sosnową), ale istnieje też możliwość dokupienia modelu z większą ilością listew.
Visbi meble do sypialni
                                                                     Fot. Łóżko bukowe Visby Boverio, Visby.pl

Należy jednak pamiętać, że łóżko, choć niezaprzeczalnie jest elementem najważniejszym, to nie jest jedynym. Nawet, gdy sypialnia służy jedynie jako miejsce do spania, musi w niej znaleźć się kilka niezbędnych elementów. Kolekcja Boverio oferuje wszystkie potrzebne meble: szafy, szafki i komody. Zależnie od powierzchni sypialni i osobistego zapotrzebowania meble występują w różnych rozmiarach, sprawdzą się więc w różnego rodzaju wnętrzach. Należy pamiętać, że komfort sypialni realizuje się także dzięki odpowiedniemu przystosowaniu urządzeń, które należycie pomieszczą ubrania i wszelkie potrzebne przedmioty. Łatwość w zachowaniu porządku podwyższy komfort użytkowania naszej wymarzonej sypialni.

Visbi meble do sypialni Visbi meble do sypialni
Fot. Szafa bukowa 2D Visby Boverio, Visby.pl                                  Fot. Szafa sosnowa 3D Visby Boverio, Visby.pl

Szafy dostępne są w wariantach dwu- i trzydrzwiowych. Obie posiadają wewnątrz półki i drążek wieszakowy, dzięki czemu sprzyjają praktyczności i użyteczności. Poza szafą ciekawym rozwiązaniem może być komoda. Zapewni ona dodatkową funkcjonalność, ale będzie też stanowiła elegancki element wystroju. Komoda jest bowiem idealnym miejscem na bardziej osobiste detale, które nadadzą wnętrzu intymny i przytulny charakter.

Sypialniany komfort zrealizowany zostanie także dzięki umieszczeniu we wnętrzu szafki nocnej. Ten prosty i nieduży element świetnie sprawdzi się jako miejsce na książkę, szklankę wody czy lampkę – wszelkie rzeczy potrzebne pod ręką. Dodatkowo prosta i nowoczesna forma szafki nocnej z kolekcji Boverio sprawdzi się w każdym wnętrzu, łagodnie dopełniając wystrój.

Visbi meble do sypialni

Visbi meble do sypialni
                          Fot. Szafka nocna sosnowa 2D
Visby Boverio,
Visby.pl

Ostatnim elementem serii Boverio jest szafka, tym razem RTV. To ciekawe rozwiązanie wychodzące na wprost oczekiwaniom i zapotrzebowaniu klientów. Szafka posiada cztery zamykane wnęki i tyle samo otwartych, co zapewni właściwe rozmieszczenie wszystkich elementów kina domowego. To praktyczne rozwiązanie, które zadowoli filmowych pasjonatów.
                Fot. Komoda sosnowa Visby Boverio, Visby.pl       

Zaaranżowanie sypialni nie jest wycieńczającym przedsięwzięciem. Wystarczy pamiętać o paru podstawowych regułach – przede wszystkim wygodzie i praktyczności, by zamienić zwykłą sypialnię w miejsce będące synonimem komfortu.

Visbi meble do sypialni
Fot. Szafka RTV bukowa Visby Boverio, Visby.pl 

Visby to producent wysokiej jakości drewnianych mebli do sypialni. Główną specjalizacją firmy są ekskluzywne meble do sypialni: bukowe i sosnowe oraz materace. Wszystkie produkty Visby pochodzą w 100% z polskiego drewna i produkowane są na terenie Polski. Producent zapewnia 8 lat gwarancji na swoje produkty. Meble Visby można obejrzeć w salonie meblowym „Kupmaterac.pl” w Warszawie (ul. Trakt Brzeski 54) bądź na stronie www.visby.pl

Dołącz do dyskusji