mebleportal
5 5 26

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to miejsce, w którym zaczynamy i kończymy dzień. W niej również wypoczywamy, dlatego powinna być idealnie dostosowana do naszych potrzeb. Odnosi się to przede wszystkim do elementów jej wyposażenia. Jak urządzić sypialnię, aby była w pełni funkcjonalna a jej design nie tylko sprzyjał wypoczynkowi, ale i cieszył nasze gusta estetyczne? 

Jak-urządzić-sypialnię-5.jpg
Fot. Łóżko z ekoskóry i tkaniny SEA, BEDS, www.beds.pl

Łóżko i inne meble do sypialni

Najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko. Jego wygląd w dużej mierze wpływa na wizualny odbiór całego pomieszczenia. Producenci mebli wykorzystują w swoich projektach m.in. drewno, skórę i ekoskórę oraz tkaniny. Dzięki takiej różnorodności materiałów, łóżko można z łatwością dopasować do różnych wystrojów sypialni.

Łóżka drewniane są uniwersalne i dobrze komponują się z wieloma aranżacjami. Niepowtarzalny rysunek litego drewna stanowi naturalną ozdobą mebla. Ponadto są one odporne na działanie wielu czynników chemicznych. Dzięki temu drewniane łóżka łatwo jest utrzymać w czystości.

Jak-urządzić-sypialnię.jpg
Fot. Łóżko jesionowe SETI wysokie, BEDS

Natomiast ich tapicerowane odpowiedniki to doskonały sposób, aby nadać sypialni eleganckiego i oryginalnego wyglądu. Tapicerowane łóżka często wyróżniają się okazałymi zagłówkami, które są bardzo praktyczne i dodają meblom szykownego charakteru.

Jak-urządzić-sypialnie-2.jpg
Fot. Łóżko z ekoskóry i tkaniny LAGUNA-2 z pojemnikiem, BEDS

Ważnym uzupełnieniem strefy sypialnianej są szafki nocne. Do wyboru mamy szafki wolnostojące lub nietypowe szafki wiszące, montowane na ramie łóżka. Niezależnie od rozwiązania, na które się zdecydujemy, ważne jest aby, zadbać o wygodne i podręczne miejsce, na którym będziemy mogli położyć książę, szklankę z wodą czy ustawić lampkę nocną.

Jak-urządzić-sypialnię-3.jpg
Fot. 

Szafka z dębu sęcznego VENTO wisząca,

BEDS

Dodatkowymi akcesoriami, które przydadzą się w każdej sypialni są komody i szafy, które pozwolą schować wszystkie potrzebne rzeczy i utrzymać porządek w pomieszczeniu. Podobną funkcję pełnią skrzynie i pojemniki pod łóżko, które stanowią dyskretny schowek na pościele czy poduszki.

Stelaż i materac – niezbędne dopełnienie łóżka

Wybierając łóżko do sypialni, musimy mieć świadomość, że pod tym pojęciem kryje się zazwyczaj jedynie jego rama. Stelaż i materac, które są niezbędnymi dodatkami do niego, należy kupić osobno. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż można dobrać najlepszy dla siebie materac niezależnie od modelu łóżka. W ten sposób możemy łatwo pogodzić atrakcyjny design ramy łóżka z wygodą materaca.

Jak-urządzić-sypialnie-4.jpg
Fot. 

Łóżko dębowe z pojemnikiem na pościel FANTASYBEDS

Dla osób, które nie lubią spać w całkowicie płaskiej pozycji, rozwiązaniem jest stelaż z możliwością regulacji wysokości zagłówka i podnóża. Ich praktycznym uzupełnieniem są elastyczne materace piankowe. 

1 komentarz
kiki
29 stycznia 2016, 14:18
1/0

Kształt tego pierwszego łóżka jest niesamowity!!

Dołącz do dyskusji