mebleportal
5 5 29

Jak wybrać fotel gaimingowy?

Jak wybrać fotel gaimingowy?

Odpowiednio dobrany fotel, dopasowany do naszego wzrostu to bardzo ważny element stanowiska pracy. Jak się okazuje – nie tylko, gdyż komputer może nam służyć również w celach rozrywkowych, np. do grania. Dlatego też wybór ten powinien być przemyślany.

Czym się wyróżnia fotel gamingowy?

 

Wiele osób nie dostrzega zbyt wielkiej różnicy między krzesłem biurowym a fotelem gamingowym. Po bliższym zapoznaniu się, chociażby z ofertą sklepów, np. https://www.euro.com.pl/fotele-i-stojaki-do-kierownicy,g!fotel-do-gier.bhtml, czy https://www.euro.com.pl/fotele-i-stojaki-do-kierownicy,_diablo-chairs,g!fotel-do-gier.bhtml, widzimy, że nie jest to tylko kwestia wyglądu oraz ceny – różnice między tymi dwoma rodzajami siedzisk są o wiele bardziej znaczące. Fotel dla gracza może jednocześnie pełnić funkcję fotela biurowego, jednak należy mieć na uwadze, że jest on przystosowany przede wszystkim do tej czynności, jaką jest granie w gry.

To, co wyróżnia fotele gamingowe to ich niezwykła wygoda. Już z samej definicji, są to fotele, które są ergonomiczne. Z wyglądu mogą przypominać fotele samochodowe. Ich celem jest utrzymanie naszej sylwetki w pozycji, która jest wygodna, poprzez podtrzymanie kręgosłupa. Dzięki dogodnej pozycji ciała minimalizujemy ryzyko dolegliwości bólowych, więc nawet całonocne sesje przy grach komputerowych, stają się przyjemniejsze. Bardzo ważne jest, by przed zakupem mieć możliwość wypróbowania takiego krzesła i sprawdzenia, jak się w nim czujemy.

W fotelach gamingowych możemy znaleźć różnego rodzaju dodatki, takie jak np. poduszki zagłówkowe czy też lędźwiowe. Sprzyjać do ma dodatkowej stabilizacji kręgosłupa. Niektóre modele mają ruchome podłokietniki, których wysokość można regulować. Ponadto wzbogacone są o mechanizmy, które zapewniają regulację odchylenia i nachylenia, dzięki czemu zawsze będzie nam wygodnie.

Czy warto kupić fotel gamingowy?

 

Fotele dla graczy nie należą do najtańszych na rynku, jednak najlepiej ze wszystkich rodzajów odpowiadają potrzebom miłośników gier komputerowych. Spędzanie sporej ilości czasu na krześle, które jest niewygodne i niedostosowane do naszej budowy, może być męczące. Można odczuwać takie negatywne skutki, jak ból karku, pleców czy też nadgarstków. Na dłuższą metę prowadzić to może do powstawania wad postawy.

Miejsce przeznaczone do gry, które będzie wyposażone we właściwy i fotel gamingowy sprawi, że możliwe będzie oddawanie się swojej pasji nawet przez długie godziny. Korzystając z krzesła biurowego, czasem już po godzinie odczuwamy nieprzyjemne drętwienie czy ból niektórych części ciała. W efekcie nie możemy poświęcić na swoje hobby tyle czasu, ile byśmy chcieli.

Podejmując decyzję o zakupie fotela dla gracza, jest to ukłon w stronę naszego zdrowia. Ergonomiczna ich budowa odpowiednio zadba o nasz kręgosłup oraz zniweluje dyskomfort związany z długim przesiadywaniem przed komputerem. Warto mieć na uwadze, że przyda się on również wtedy, gdy wykonujemy pracę biurową przy komputerze – dzięki dogodnym funkcjom użytkowanie go może być niezwykle przyjemne.

Ceny krzeseł przystosowanych do potrzeb graczy zaczynają się już od 200 zł. Za tą cenę znajdziemy model podstawowy, te bardziej rozbudowane i wzbogacone o dodatkowe funkcje to wydatek, który będzie nas kosztował ponad 1000 zł.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu fotela?

Oferta foteli gamingowych jest naprawdę szeroka. Różnią się one pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale również wieloma innymi cechami. Jedną z nich jest konstrukcja, która jest podstawą krzesła. Powinna być ona wykonana z materiału o dużej wytrzymałości, np. ze stali. Dodatkowe wzmocnienie wpłynie na jego solidność.

Większość foteli znajdziemy w tzw. kubełkowym desingu. Jest to taka budowa, która umożliwia utrzymanie sylwetki w jednej pozycji przy jednoczesnym zapewnieniu wygody.

Taki rodzaj foteli znajdziemy również w biurach, a także w domowych kącikach komputerowych, zwłaszcza specjalistów oraz freelancerów, którzy długie godziny spędzają przed monitorem.

Ważnym elementem jest materiał użyty do wykończenia. Znaleźć można różne rodzaju wykończenia: z materiału tekstylnego, skóry naturalnej lub ekologicznej, pianką czy nylonem. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy: siedziska ze skóry ekologicznej są łatwe w utrzymaniu czystości, do krzesła materiałowego z kolei nie przyklei się nasze ciało.

Fotele mieszczące się w niższym przedziale cenowym mogą mieć problemy z wytrzymałością wykończenia: materiał może pękać i się przecierać. Dlatego też czasami warto wydać nieco więcej pieniędzy, by nabyć sprzęt, który posłuży nam przez długie lata.

To, co na należy zwrócić uwagę to ergonomia. Fotel musi zapewniać nam maksymalną wygodę. Kształt oparcia oraz poduszki podpierającej kręgosłup powinien być dobrze wyprofilowany. Zapewnia to zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa i nie obciąża go. Ergonomiczny fotel nie tylko może gwarantować lepszą wygodę podczas gry, ale również pozwoli nam na wydłużenie czasu podczas jednej sesji.

Dołącz do dyskusji