W sypialni nie może zabraknąć lampek nocnych ustawionych po obu stronach łóżka. Światło emitowane przez tego typu lampki powinno być łagodne i ciepłe. Dzięki temu wieczorne czytanie nie będzie nadwyrężało Twojego wzroku, a śpiący obok partner nie będzie odczuwał dyskomfortu. Należy zadbać, również o to, aby lampki nocne były ustawione pod odpowiednim kątem lub, jeśli są wyposażone w abażur, aby jego dolna krawędź nie znalazła się na mniejszej wysokości niż pół metra od poziomu materaca.
Inne punkty oświetlenia sypialni
Oświetlenie łóżka można wzmocnić kinkietami umieszczonymi nad nim lub podświetlanym wezgłowiem. Jest to bardzo modne rozwiązanie, które sprawia, ze sypialnia staje się nowoczesna i funkcjonalna.
Lampy podłogowe są doskonałą propozycją uzupełnienia oświetlenia sypialni. Można je przestawić w dowolne miejsce, a odpowiednio dopasowane do wystroju wnętrza są wspaniałą dekoracją.
Nowoczesną ozdobą sypialni może stać się także podświetlany sufit. System LED nie tylko wprowadzi do wnętrza romantyczną atmosferę, ale także może przemienić zwyczajny sufit w rozgwieżdżone niebo.
W sypialni nie powinno zabraknąć żyrandola. Choć zapewne będzie on najrzadziej używanym elementem oświetlenia, jego światło pomoże Ci podczas porządków w szafie oraz przy doborze stroju wieczorowego.
Kolor ścian a oświetlenie sypialni
Urządzając sypialnię, warto również pamiętać o wyborze odpowiedniego koloru ścian. Jeśli pomieszczenie jest mocno nasłonecznione, należy zaaranżować je w „chłodnej” tonacji. Wówczas w sypialni zapanuje atmosfera świeżości i „krystalicznego” piękna. Natomiast jeżeli wnętrze jest ciemne, ciepłe kolory ścian będą odbijać promienie słoneczne, a tym samym rozświetlą sypialnię.
Aranżując sypialnię, dokładnie zaplanuj jej oświetlenie. Pamiętaj, że to właśnie w tym pomieszczeniu będziesz się relaksować po ciężkim dniu pracy.
Dołącz do dyskusji