mebleportal
5 5 35

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Fot. Łóżko Visby Sandemo High, www.visby.pl

Wybór łóżka to jedna z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć, kreując naszą domową przestrzeń. W łóżku spędzamy ogromną część naszego życia – średnio około 1/3. Musi być ono, zatem nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim wygodne. 

Komfortowe, pięknie wykonane łóżko to mebel, który z jednej strony będzie efektownie dopełniał wystrój sypialni, ale także wpływał na nasze dobre samopoczucie. Bez dobrego łóżka niemożliwe jest nasze właściwe funkcjonowanie, dlatego do jego zakupu powinniśmy podejść ze szczególną uwagą. Na rynku znajdziemy szeroki asortyment łóżek wykonanych z różnych materiałów, np. z płyty pilśniowej, z drewna lub płyty MDF. Lista ta jest długa a wybór trudny.

Łóżko drewniane – najlepszy wybór

Szczególnie wartym polecenia materiałem do produkcji mebli sypialnianych jest drewno. Firma Visby, znany producent mebli do sypialni,  swoje łóżka produkuje właśnie z tego surowca. Jest ono gwarantem wysokiej jakości, która stanowi o trwałości i długowieczności produktów marki Visby. Co więcej drewno to materiał kojarzący się z ciepłem i przytulnością, co ma niemałe znaczenie w przypadku sypialnianej strefy. Łóżka Visby wykonane są ze 100% litego drewna bukowego lub sosnowego. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że technika produkcji mebli stosowana przez Visby (łączenie wyselekcjonowanych, najlepszej jakości elementów drewna na tzw. mikrowczepy), eliminuje wszelki sęki, krzywizny i inne wady drewna. Decyduje to o wysokich walorach estetycznych produktów tej marki.

Łóżko Visby
Fot. Łóżko sosnowe Visby Sandemo High, www.visby.pl Visby Sandemo High to wyższa wersja standardowej propozycji. Materac znajduje się tutaj na wysokości 50cm, dzięki czemu można wyjątkowo komfortowo z niego korzystać. Komfort ten wiąże się również z kwestiami zdrowotnymi – wysokie położenie materaca chroni go przed roztoczami i drobnoustrojami unoszącymi się przy podłodze. 

Na rynku znajdziemy również łóżka wykonane np. płyt pilśniowych lub płyty MDF. Meble wykonane z takich materiałów będą tańsze, jednak należy pamiętać, że ze spadkiem ceny będzie wiązał się spadek jakości mebla i jego krótsza żywotność w naszych domach. Zakup taniego zamiennika, materiału drewnopodobnego w praktyce może okazać się, zatem mało opłacalny. Meble z płyty MDF są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne (świetnie znosi je natomiast drewno) oraz wilgoć. W przypadku złego zabezpieczenia mogą być siedliskiem dla grzybów i bakterii, podczas gdy meble z drewna litego charakteryzują się właściwościami hipoalergicznymi. Dodatkowo materiał wykończeniowy, którym pokryta jest płyta (np. akryl lub folia PCV) przyczyniają się do tego, że meble stają się niepraktyczne – są podatne na zarysowania i zabrudzenia. Przyspieszone tempo matowienia i ich zużycia sprawiają, że atrakcyjność i wytrzymałość mebli z płyty pilśniowej lub MDF jest zatem niska.

 

Łóżko drewniane Visby
Fot. Łóżko sosnowe Visby Sandemo High&BC, www.visby.pl Visby Sandemo High & BC jest wysokim łóżkiem wyposażonym dodatkowo w pojemnik, w którym przechowywać można pościel lub inne potrzebne przedmioty. 

Decydując się na drewniane łóżko warto również się zastanowić nad wyborem właściwego gatunku drewna. Sosnowe powinni wybrać szczególnie alergicy, ponieważ nie gromadzą się na nim żadne drobnoustroje. Warto pamiętać, że sosna jest podatna na zmianę koloru. Jest to jednak zupełnie naturalny proces. Można mu przeciwdziałać przy pomocy bejcowania. Drewno bukowe cechuje natomiast niezwykła twardość i wytrzymałość. Meble wykonane z drewna bukowego poslużą jego właścicielom przez długie lata, nie tracąc nic ze swej wartości i estetyki.

Łóżko drewniane Visby
Fot. Łóżko sosonowe Visby Sandemo High Drawers, www.visby.pl Visby Sandemo High Drawers to kolejny model, który poza wyglądem odznacza się wysoką praktycznością. Łóżko to poszerzone zostało o cztery szuflady (po dwie na każdą stronę), przydatne do przechowywania np. pościeli. To świetne opcje dla osób, które dysponują niewielką powierzchnią sypialni i którym zależy im na świadomym wykorzystaniu każdej płaszczyzny. 

Solidnie zmontowane – na co zwrócić uwagę ?

Znacznie ma również sposób łączenia poszczególnych elementów łóżka. Jest to kwestia często bagatelizowana. Ma to jednak niemałe znaczenie w procesie użytkowania. W przypadku łóżek Visby elementy ramy łączone są na metalowe śruby. Decydują one o trwałej konstrukcji, a także eliminują skrzypienie, które może pojawić się w przypadku łączenia na zaczepy. Stelaż pod materac w łóżkach Visby natomiast przymocowany jest do ramy na specjalnie mocowanych, trwałych klipsach.

Łóżko drewniane Visby
Fot. Łóżko bukowe Visby Sandemo Long, www.visby.pl Visby Sandemo Long to wariant uwzględniają nietypowe potrzeby. Łóżko jest o 20 cm dłuższe od standardowych modeli, dzięki czemu nawet wysocy użytkownicy znajdą dla siebie wygodną wersję. To samo łóżko wybrać można też w opcji wyższej (Visby Sandemo High & Long z trzyelementowym zagłówkiem i nogami). 

Odpowiedni wymiar i wysokość łóżka

Ważną kwestią jest również rozmiar, kształt łóżka i dopasowanie go do naszych indywidualnych potrzeb. Szeroki wybór różnego typu łóżek drewnianych a także możliwość realizacji niestandardowych zamówień przez firmę Visby gwarantuje znalezienie produktu idealnego dla nas i naszych potrzeb. W podstawowej ofercie producenta znajdziemy np. łóżka dłuższe o 20 cm, przeznaczone dla osób wysokich (wersje Long) oraz łóżka, w których powierzchnia materaca znajduje się na wysokości prawie 50 cm, dzięki temu łatwo można się na nich położyć oraz wstać bez wysiłku (wersje High). Oprócz tego osoby, które szczególnie cenią sobie komfort mogą się zdecydować na zakup luksusowej wersji łóżka o specjalnej, wielowarstwowej konstrukcji, która gwarantuje jeszcze więcej komfortu i zdrowia w trakcie snu (łóżko kontynentalne). W małych sypialniach sprawdzą się łóżka Visby wyposażone w dodatkowe szuflady i pojemniki na pościel. Wszystkie modele łóżek dostępne są szerokiej gamie kolorystycznej (bejcowanie na wybrany kolor w ofercie Visby jest nieodpłatne). Paleta ta pozwala na dopasowanie łóżka do wystroju każdej sypialni. Ofertę łóżek uzupełnia bogaty wybór komfortowych materacy a także szaf, komód, witryn i regałów.  

Zobacz: Najlepszy materac do spania – czyli jaki? 

łóżko drewniane Visby
Fot. Łóżko Visby Sandemo Continental, www.visby.pl Najbardziej wymagający mogą liczyć na coś specjalnego. Visby Sandemo Continental to komfort i luksus uzyskane dzięki specyficznej, wielowarstwowej konstrukcji łóżka. Składają się na nią trzy materace: podstawowy (przyjmujący ciężar), główny (odpowiedzialny za miękkość) oraz top (nadający elastyczność i higienę). Wszystko poddanej stałej wentylacji zapewnianej przez przewiewne siatki. To model specjalny, produkowany pod indywidualne potrzeby. 
Visby to producent wysokiej jakości drewnianych mebli do sypialni. Główną specjalizacją firmy są ekskluzywne meble do sypialni: bukowe i sosnowe oraz materace. Wszystkie produkty Visby pochodzą w 100% z polskiego drewna i produkowane są na terenie Polski. Producent zapewnia 8 lat gwarancji na swoje produkty. Meble Visby można obejrzeć w salonie meblowym „Kupmaterac.pl” w Warszawie (ul. Trakt Brzeski 54) bądź na stronie www.visby.pl

Dołącz do dyskusji