mebleportal
5 5 63

Jaką kuchenkę wolnostojącą wybrać przy urządzaniu kuchni?

Jaką kuchenkę wolnostojącą wybrać przy urządzaniu kuchni?

Gazowa, elektryczna oraz elektryczno-gazowa – w sprzedaży dostępne są różne kuchenki wolnostojące, które różnią się między sobą nie tylko sposobem zasilania, ale także konstrukcją, wyglądem, a przede wszystkim funkcjonalnością. Sprawdźmy, jakie urządzenie warto aktualnie wybrać do nowej kuchni, aby przygotowywanie potraw było na nim zarówno ekonomiczne, jak i komfortowe.

Odwieczne pytanie – kuchenki wolnostojące gazowe czy elektryczne?

Za najbardziej oszczędne uznawane są kuchenki gazowe. W ich przypadku zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik zasilane są bowiem tanim gazem. Kuchenka wolnostojąca gazowa idealnie sprawdzi się więc w domach oraz mieszkaniach, w których szczególną uwagę poświęca się ekonomiczności wybieranych rozwiązań. Wiele osób uważa także, że potrawy przygotowywane na tradycyjnym gazie są smaczniejsze oraz bardziej domowe.

Wybierając kuchenki wolnostojące zasilane gazem warto jednak zwrócić uwagę na to czy posiadają one specjalne zabezpieczenie przed wypływem gazu. Pozwoli ono w pełni bezpiecznie korzystać z zakupionego urządzenia. W zawór przeciwwypływowy gazu wyposażona jest m. in. kuchenka AMICA 57GGH5.43HZpMsN, której nowoczesny design oraz kolor z pewnością idealnie wpasuje się w wystrój każdej nowoczesnej kuchni.

Kuchenka elektryczna to z kolei świetny wybór, jeśli przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie użytkowania oraz podwyższonej funkcjonalności urządzenia. Kuchenki elektryczne wyposażone są w ceramiczną płytę grzewczą, którą łatwiej utrzymać w czystości oraz która prezentuje się bardziej nowocześnie niż tradycyjna płyta gazowa wyposażona w palniki.

Zaletą kuchenek elektrycznych jest jednak przede wszystkim ich piekarnik. Znajdziemy w nim bowiem bardzo przydatną funkcję termoobiegu oraz grzanie zarówno od dołu, jak i od góry. Korzystając z piekarnika elektrycznego mamy więc zapewnione lepsze rezultaty pieczenia oraz mniejsze ryzyko nadmiernego przypieczenia potraw od dołu, na co często narzekają użytkownicy tradycyjnych piekarników gazowych. W funkcję termoobiegu wyposażona jest kuchenka elektryczna GORENJE EC6351XC, której zaletą jest także obecność praktycznej funkcji AquaClean. Dzięki niej czyszczenie wnętrza piekarnika jest proste, szybkie i przyjemne.

2w1 czyli kuchenki gazowo-elektryczne

Jak widać, zarówno kuchenki gazowe, jak i elektryczne posiadają swoje zalety oraz wady. Jeśli zależy nam na połączeniu oszczędności podczas codziennego gotowania z podwyższoną funkcjonalnością piekarnika, warto jednak rozważyć jeszcze jedną opcję – kuchenki gazowo-elektryczne, które łączą w sobie wszystkie najważniejsze zalety obu tych rozwiązań.

Kuchenki gazowo-elektryczne posiadają płytę grzewczą z tradycyjnymi palnikami zasilaną tanim gazem. Z kolei ich piekarnik jest już zasilany przez energię elektryczną, posiada wbudowane dwie grzałki, dolną i górną oraz praktyczną funkcję termoobiegu.

Taka kuchenka wolnostojąca będzie więc świetnym wyborem, jeśli codziennie gotujemy na płycie oraz regularnie korzystamy z piekarnika. Wybierając ją zapewnimy sobie bowiem oszczędności związane z przygotowywaniem potraw na tanim gazie oraz wysoką jakość wypieków, o którą zadba nowoczesny piekarnik z funkcją termoobiegu oraz dodatkowymi usprawniani ułatwiającymi utrzymanie jego wnętrza w czystości.

Taką funkcjonalność oferuje m. in. kuchenka gazowo-elektryczna BEKO CSM 51320 DX oraz kuchenka ELECTROLUX EKK6450AOX, które doskonale sprawdzą się w każdej nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni. Obie kuchenki w Neonet.pl dostępne są aktualnie w bardzo atrakcyjnej cenie. Warto więc wybrać jedną z nich, aby zapewnić sobie komfort oraz oszczędność podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Dołącz do dyskusji