mebleportal
5 5 78

Lustro w sypialni – najlepszy sposób na udekorowanie i powiększenie wnętrza

Lustro w sypialni – najlepszy sposób na udekorowanie i powiększenie wnętrza

Lustro jest pięknym i jednocześnie bardzo funkcjonalnym elementem wystroju każdego wnętrza. W sypialni sprawdzi się przy ubieraniu i wykonywaniu codziennej toalety. Małemu pomieszczeniu doda również kilku metrów kwadratowych. Oto kilka najmodniejszych aranżacji sypialni z lustrem.

Lustrzane drzwi szafy

Najpopularniejszym sposobem wkomponowania lustra w wystrój sypialni jest umieszczenie go w drzwiach szafy. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, szczególnie jeżeli sypialnia jest mała. Wówczas nie trzeba zajmować dodatkowego miejsca na ścianie, a pomieszczenie i tak optycznie zostaje powiększone. W dużym lustrze zamontowanym na drzwiach szafy bez problemu można się przejrzeć od stóp do głów, jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie.
Poza tym lustro przytwierdzone do drzwi szafy nie łatwo ulega uszkodzeniom. Na przykład kot czy bawiące się dziecko, nie zrzuci zwierciadła z haczyka mocującego je do ściany.

      Lustro w sypialni   
 

Lustro „wolnostojące”

Oparte pod kątem zwierciadło jest doskonałą ozdobą pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu nachyleniu tafli lustra można podkreślić inny element wystroju sypialni, na przykład żyrandol, czy ozdobny narożnik – granicę między ścianą a sufitem.

                  Lustro do sypialni
 
Natomiast lustro umieszczone na dekoracyjnym stojaku powinno znaleźć się w rogu sypialni. Jest to prosty i efektowny sposób na ozdobienie wnętrza. Poza tym ruchomy stojak pozwala na wygodne przestawianie lustra, dzięki czemu jego ustawienie zawsze można dostosować do konkretnych potrzeb i do sytuacji.
 
                 Lustro do sypialni
 

Lustro za wezgłowiem łóżka
 
Bardzo modne jest również umieszczanie w sypialni lustra za wezgłowiem łóżka. Takie zwierciadło ma najczęściej spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną, ponieważ znajduje się w trudnodostępnym miejscu. Z reguły więc nie można w nim bez trudu obejrzeć odbicia całej swojej sylwetki. Lustro za wezgłowiem łóżka nadaje wnętrzu elegancki i nowoczesny charakter. Poza tym optycznie powiększa sypialnię. 

                

                Lustro do sypialni

Klasycznym i również bardzo popularnym sposobem umieszczenia lustra w sypialni jest powieszenie go na ścianie. Warto pamiętać, że lustro powinno znaleźć się na dłuższej ścianie pokoju, ponieważ wtedy pomieszczenie wyda się bardziej kwadratowe, a tym samym bardziej przestronne.

               Lustro do sypialni

Aranżując sypialnię z lustrem, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, umiejętnie ulokowane lustro optycznie powiększy każde pomieszczenie, dodaje również uroku i ożywia wnętrza urządzone w jasnej kolorystyce. Ponadto im większa jest tafla zwierciadła tym wygodniej się z niego korzysta. Lustro zatem, to niezastąpiona i funkcjonalna dekoracja każdej sypialni. 

Dołącz do dyskusji