mebleportal
5 5 35

Meble angielskie do salonu i kuchni

Meble angielskie do salonu i kuchni

Meble angielskie charakteryzują się elegancją, która jednocześnie współgra z ich przytulnym i ciepłym charakterem. Łączą klasyczną wytworność z nutą sielskości. Ich pastelowe, jasne barwy i naturalne materiały, z których są wykonane wprowadzają do wnętrza nastrojowy klimat. Podczas urządzania kuchni lub salonu można kompleksowy wyposażyć wnętrze w meble angielskie lub za pomocą pojedynczych elementów stworzyć aranżację w eklektycznym stylu.  

Meble angielskie do salonu

Salon urządzony w angielskim stylu tworzy komfortową i przytulna przestrzeń. Wypoczynkowe meble angielskie są miękki i tapicerowane, a ich budowa zachęca do relaksu. Najważniejszą rolę w salonie pełni duża sofa. Jej uzupełnieniem są miękkie i głębokie fotele wyposażone w podnóżki. Wypoczynkowe meble angielskie mają jasną kolorystykę, często również ozdabiane są motywami florystycznymi, pasami lub kratą. Ich nieodłączną dekorację stanowią poduszki, którymi wyłożone są siedziska. Co ciekawe, meble angielskie którymi urządzamy salon nie muszą być z jednego kompletu – często zdarza się, że obite są one tkaninami w innych kolorach lub o innym wzorze.

Meble-angielskie-do-salonu-i-kuchni-3.jpg  Meble-angielskie-do-salonu-i-kuchni-4.jpg

Dopełnieniem mebli wypoczynkowych jest niski stolik kawowy, zazwyczaj o masywnym blacie. Do salonu często wprowadza się również bibeloty, takie jak wazony, ozdobna zastawa, obrazy i liczne zdjęcia w ramkach.

Klasyką stylu angielskiego jest także sofa chesterfield pokryta naturalną skórą z charakterystycznymi pikowaniami. Mebel ten zaczął być popularny w XIX wieku i wiąże się z epoka kolonializmu. Ze względu na swój surowy, męski charakter zazwyczaj jest ona umieszczana w gabinetach urządzonych w stylach angielskim i kolonialnym.

Meble-angielskie-do-salonu-i-kuchni.jpg

Meble angielskie do kuchni

Angielskie meble kuchenne wyróżniają się dekoracyjnymi elementami, takimi jak fronty ramowe, witryny ze szprosami, klasyczne gzymsy i pilastry. W ich produkcji najczęściej wykorzystywane są naturalne materiały, przede wszystkim drewno, a także kamień (w roli blatów kuchennych). Meble angielskie do kuchni utrzymane są w jasnej kolorystyce, najczęściej bieli i beżu. Podkreśla ona ich elegancki, a zarazem sielski charakter.

Polecamy:

Typowe meble, które występują w kuchni w stylu angielskim to kredens i wyspa kuchenna. Pierwszy zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania, a także służy jako element dekoracyjny – przeszklone witryny pozwalają eksponować ozdobne przedmioty, np. zastawę. Wyspa stanowi natomiast centrum kuchennego życia oraz, podobnie jak kredens, dodaje wnętrzu uroku.  

Meble-angielskie-do-salonu-i-kuchni-2.jpg

Współczesne meble angielskie łączą tradycyjną estetykę z nowoczesną funkcjonalnością. Z tego względu klasyczna zabudowa często kryje wysokiej jakości akcesoria, np. kosze cargo, wyjezdne systemy do szafek narożnych czy wkłady i podzielniki do szuflad.  

Dołącz do dyskusji