mebleportal
5 5 66

Meble z drugiej ręki – co możemy znaleźć w sklepach vintage?

Meble z drugiej ręki – co możemy znaleźć w sklepach vintage?

Fot. patiomeble

Antyki z każdym rokiem zyskują na wartości. Często pozbywamy się starych i niemodnych już mebli na rzecz nowoczesnych propozycji ze znanych sieciówek i od projektantów. To błąd! Sofa po której widać upływ czasu, czy porcelanowa zastawa babci jeszcze nigdy nie była tak pożądanym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz. Poza swoim wyjątkowym i unikalnym wyglądem, czuć w nich duch historii, którego brakuje gotowym zestawom ze sklepów meblarskich. Sprawdź jakie perełki można znaleźć w sklepach ze starociami!

Gdzie szukać?

Pchle targi, second-handy a sklepy vintage to prawdziwa skarbnica wyjątkowych produktów. Możemy znaleźć w nich praktycznie wszystko – od niewielkich dekoracji, po obrazy, szafy, krzesła i stoły. To co dla innych wydaje się niepotrzebnym przedmiotem, dla innych może stać się prawdziwym dziełem sztuki. Wybierając produkty z takich sklepów, mamy gwarancję unikalności – nikt inny nie będzie miał identycznego egzemplarza w swojej kolekcji. Takie meble można również łatwo zrewitalizować.  Czasem wystarczy delikatne odświeżenie koloru, wypolerowanie powierzchni drewnianej komody czy wymiana uchwytów na bardziej nowoczesne, aby cieszyć się meblem, który niczym nie będzie się różnił od tych, które proponują nam światowi projektanci. I to w znacznie atrakcyjnej cenie! Czasem takie antyki sprzedawane są za bezcen.

Czy antyki mogą prezentować się nowocześnie?

Nie jest powiedziane, że meble z drugiej ręki nadają się tylko do starodawnych wnętrz. Porcelana świetnie odnajdzie się np. jako dodatek do salonu w stylu glamour, ceramika z kolei to idealne uzupełnienie eklektyzmu i motywów orientalnych. Nowoczesny minimalizm również lubi artykuły w stylu vintage.  Lustro z metalową ramą czy niewielki stolik kawowy może świetnie dopełnić proste, nieprzeładowane dekoracjami  przestrzenie. A jeśli lubisz rustykalność postaw na drewniane elementy takie jak ramki na zdjęcia, stół a nawet naczynia!

krzeslo vintage

Fot. Meble-partner.pl

Vintage w nowej odsłonie

Coraz więcej firm i projektantów stawia na powrót do przeszłości, stylizując nowoczesne meble na klimat lat 60-tych. PRL, który powraca nie tylko w świecie mody i ubioru to najbardziej pożądany styl wnętrzarski ostatnich sezonów.  Ich ceny bywają znacznie wyższe niż standardowo, ponieważ większość z takich mebli jest rewitalizowana ręcznie, z dbałością o najmniejsze detale.  Znajdziemy je w ofercie m.in. sklepu internetowego VidaXL, patiomeble czy meble-partner.pl

antyki

Fot. VidaXL

Dołącz do dyskusji