mebleportal
5 5 49

Meble rustykalne – sposób na przytulne wnętrze

Meble rustykalne – sposób na przytulne wnętrze

Jeśli zależy nam na rozwiązaniach prostych i bezpretensjonalnych meble rustykalne to wybór idealny. Ocieplają one wnętrze i wprowadzają do niego sielską, przytulną atmosferę. 

Meble w stylu rustykalny pozwolą stworzyć wnętrze posiadające urok wiejskich domków i czar sielskich pejzaży. Sprawią, że w mieszkaniu wykreujemy spokojną, relaksacyjną i przyjazną przestrzeń idealną do wyciszenia i spędzania wolnego czasu.   

Meble rustykalne wytwarzane są zazwyczaj z drewna. To surowiec, który potrafi wprowadzić najwięcej naturalności, a przy tym ciepła do wnętrza. Styl rustykalny lubi także inne naturalne materiały takie jak metal, kamień, porcelana, glina, len i bawełna. Meble w nim utrzymane charakteryzują się niewyszukanymi kształtami i prostotą. Przy tym często są specjalnie przecierane w celu postarzenia.

Meble-rustykalne-2.jpg

Mają wyglądać staro, nie wstydzić się swych właściwości czy nawet niedoskonałości i dumnie eksponować swoje słoje, wypukłości oraz sęki. Meble rustykalne pokrywane są więc najczęściej bezbarwnym, matowym lakierem bądź bejcą, ale zdarza się, że są ługowane na kolor inny, niż naturalny dla danego gatunku drewna. Warto pamiętać, że meble rustykalne dobrze wyglądają we wnętrzu utrzymanym w podobnym stylu – belki stropowe czy drewniane lub kamienne podłogi podkreślą ich naturalny urok.  

Meble-rustykalne-3.jpg
 
Meble rustykalne, choć proste i bezpretensjonalne, nie muszą być dalekie od pomysłowości. Wykorzystywanie przedmiotów niezgodnie z ich standardowym przeznaczeniem może owocować niesamowitymi meblami – stare drzwi mogą posłużyć jako zagłówek łóżka, konary drzew jako jego rama, a stołki sprawdzą się w roli nocnych stolików.
 
Meble-rustykalne-4.jpg

Meblami rustykalnymi rządzi stonowana, ciepła kolorystyka. Ich drewno dobrze dopełniać beżami i brązami – razem stworzą spójną, przytulną całość. Dozwolone są też pastele, takie jak choćby rozmyte błękity czy zielenie bądź biel. Meble rustykalne nie obędą się też bez towarzystwa tkanin –najlepiej w kratę, pasy lub ozdobione motywami roślinnymi.  
 Meble-rustykalne.jpg
 

Dołącz do dyskusji