mebleportal
5 5 19

Młynek do odpadów

Młynek do odpadów

Na całym świecie, a szczególnie w tych rodzinach, które mieszkają w własnych samodzielnych domach, rozpowszechnione jest rozdrabnianie śmieci za pomocą urządzenia zwanego młynkiem do śmieci lub rozdrabniaczem. Dzieje się tak ze względu na coraz większe zaangażowanie w sprawy ekologii, a co z tego wynika również z powstających w efekcie tego nowych kosztów. 

Po pierwsze, poszatkowane odpadki łatwiejsze są do magazynowania i to jest fakt niezaprzeczalny, nie zapychają również wszelkiego rodzajów zsypów oraz rur odpływowych.
Odpadki tego typu łatwiej posortować, co stało się koniecznością w świetle nowych przepisów niejako nakładających na nas dodatkowe opłaty za nieposegregowane śmieci – jakby na to nie patrzeć, jest to forma kary za błahe potraktowanie tego problemu.
Oczywiście zawsze stoimy przed pytaniem, czy w danym momencie inwestycja w takie urządzenie jest dla nas wykonalna oraz jakiej wydajności sprzętu potrzebujemy. Czym innym jest potrzeba wielopokoleniowej rodziny, a czym innym singla, do tego jedzącego poza domem. Dla jednych będzie to więc potrzeba, dla innych być może wyraz ekologicznej świadomości. Ale w obu przypadkach warto rozważyć, czy takie urządzenie nie przydałoby się w naszym domu.

Zalety młynka do śmieci:  

·         Zatem po pierwsze, w znaczny sposób podwyższa stan higieny w kuchni, nie narażając nas na kontakt z odpadkami.

·         Likwiduje nieprzyjemne zapachy, które szczególnie w ciepłe dni natychmiast roznoszą się po kuchni od nadpsutych kawałków pożywienia.

·         Odpadki lądują natychmiast w zlewie i po zmieleniu znikają, nie zalegając w koszu na śmieci. Podczas przygotowywania posiłków, pozbywamy się natychmiast śmieci i niepotrzebnych resztek, co wydatnie ułatwia nam pracę. Nie musimy co dziennie maszerować do pojemnika na śmieci z pełnym kubełkiem, wszystko ląduje w rozdrabniaczu.

·         Odpadki spływają do kanalizacji i nie przyciągają do domu różnego rodzaju insektów oraz gryzoni.

·         Pozbywając się części odpadów, łatwiej nam segregować pozostałą część śmieci.

·         Zamieniając nasze resztki w biodegradowalne odpady spływające do systemu kanalizacyjnego, odciążamy siebie z kosztów oraz działamy proekologicznie.

          Młynek do odpadów

Młynek jest bardzo prosty w obsłudze, energooszczędny i stosunkowo cichy, obsługa młynka sprowadza się do kilku prostych czynności, jak puszczenie wody, włączenie młynka, wsypanie odpadów zmielenie, spłukanie wodą.

Firmy zajmujące się produkcją młynków o śmieci: In Sink Erator, Franke, Teka. 

Po stronie negatywów jak zwykle stoi cena młynka oraz jednak stosunkowo głośna praca, chociaż tylko w krótkim czasie, musimy również dokładnie rozważyć, jaką potrzebujemy moc młynka, pojemność tak, aby dopasować jego wydajność do naszych potrzeb. Jeśli wziąć pod uwagę, iż najprostszy model młynka można już nabyć za 500 złotych, warto poważnie rozważyć jego zamontowanie w domu, tym bardziej, że da nam wymierne korzyści i oszczędności.

2 komentarze
Zofia
28 października 2014, 17:54
0/0

młynek mam od trzech lat i myślałam że jest zbędny do czasu kiedy się zepsuł. Tak się przyzwyczaiłam obierać marchewkę, ziemniaki i całą resztę do zlewu, że nie zwracałam na to uwagi. Nie wyobrażam sobie w tej chwili kuchni bez młynka

KOBRA
12 października 2014, 09:41
0/0

SZACUN

Dołącz do dyskusji