mebleportal
5 5 54

Modna kuchnia. Poznaj trendy w kuchennych aranżacjach

Modna kuchnia. Poznaj trendy w kuchennych aranżacjach

Fot. Nobohome

Trendy w kuchennych wnętrzach nie zmieniają się tak szybko, jak te na wybiegach, jednak i w tej dziedzinie pojawiają się modyfikacje. Nie są one spektakularne – przejawiają się w detalach i innych subtelnych elementach. Zatem sprawdźmy, jak obecnie wygląda modna kuchnia.

Kolory modnej kuchni

W kwestii kolorystki kuchni jesteśmy zachowawczy i wybieramy uniwersalne, neutralne barwy.  Nadal prym wiedzie biel, jednak rywalizuje ona z szarościami, brązami i czernią. Skąd ten trend? Ciemne kolory od kilku sezonów są promowane przez czołowych producentów mebli i coraz częściej pojawiają się również w naszych kuchniach. Zarówno biel, jak i ciemne odcienie chętnie łączymy z drewnem lub jego imitacjami, które ocieplają wnętrze i nadaje mu naturalnej elegancji.

Mówiąc o kolorach, warto wspomnieć również o wykończeniu mebli. Po długiej dominacji frontów w połysku, teraz przyszedł czas na matowe powierzchnie. Są bardziej nastrojowe, klimatyczne i gustowne w swoje stonowanej prostocie.

Modna kuchnia

Polecamy:

Modna kuchnia, czyli nowoczesność inspirowana klasyką

Od matowego wykończenia frontów przejdźmy do stylistyki mebli. Te dwa elementy mocno się bowiem z sobą łączą. Coraz bardziej popularne stają się kuchnie nowoczesne, ale inspirowane klasyką. Witryny, ramowe fronty, wyraziste uchwyty – to wszystko często pojawia się w modnych kuchniach. Idealnym dopełnieniem takiego wzornictwa jest matowe wykończeni mebli.

Fot. www.neptune.com

Modna kuchnia lubi nieporządek!

Brzmi kontrowersyjnie? Bynajmniej! Kontrolowany chaos w kuchennych wnętrzach ma swój cel: pokazanie, że kuchnia jest miejscem, w którym tętni życie. Gdzie gotujemy, przesiadujemy z bliskimi, odpoczywamy z kubkiem ulubionej herbaty. W modnej kuchni na blatach i otwartych półkach pojawiają się więc kubki, pojemniki na przyprawy, akcesoria kuchenne czy doniczki z przyprawami. A do tego bardzo modne koszyki, w których możemy umieścić małe elementy zastawy, ściereczki kuchenne i inne przybory.

Modna kuchnia

Fot. www.aftenposten.no

Trendy w wykończeniu: ściana nad blatem

Była mowa o meblach i dodatkach, które nadadzą kuchni modnego charakteru. Teraz czas na ich ważne dopełnienie, czyli wykończenie ściany nad blatem roboczym. Szkło Lacobel czy szklane panele z grafikami – chociaż praktyczne – powoli odchodzą do lamusa. Zastępują je okładziny imitujące drewno, beton, cegła, płytki typu metro czy patchworkowe kafelki. Modnym rozwiązaniem są również płytki imitujące jasny marmur: eleganckie i ponadczasowe.

3 komentarze
Zawojka
28 marca 2019, 15:44
0/0

Najmodniejsze są chyba teraz kuchnie w stylu hygge, czyli taki ocieplony styl skandynawski. No i właśnie tak jak wyżej napisane, kolorowa armatura kuchenna. Kludi rzeczywiście ma ładne propozycje.

Aga
3 lutego 2019, 07:54
0/0

Czy ktoś ma namiary na meble z pierwszego zdjęcia? chodzi mi o producenta, jaką firmą?

Żanetka
28 listopada 2018, 15:21
0/0

Wydaje mi się, że w kuchni modne są teraz kontrastowe połączenia, szczególnie na czasie są zestawienia bieli i czerni zastosowane w całej aranżacji. Obecnie są dostępne również designerskie baterie – według mnie prym w tej kwestii wiedzie Kludi – bardzo lubię ich produkty.

Dołącz do dyskusji