mebleportal
5 5 37

Must have – miedziane meble i dodatki

Must have – miedziane meble i dodatki

Miedź to jeden z najmodniejszych wariantów kolorystycznych, który króluje w aranżacjach. Obecnie miedziane wykończenie zyskują meble, dodatki a nawet sprzęt AGD. To bardzo wszechstronny motyw. Początkowo kojarzony był przede wszystkim z industrialnymi loftami, aby szybko zagościć w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, rustykalnym, a nawet klasycznym.  

Miedź w różnych odsłonach

Dodatki i meble w kolorze miedzi są bardzo stylowe. To must have poprzedniego i obecnego sezonu, którego nie może zabraknąć w modnym wnętrzu. Za pomocą miedzi możemy łatwy odmienić zwyczajną aranżację i dodać jej wyrazu.

W tym kolorze znajdziemy niemal każdy element wyposażenia: oświetlenie, naczynia, ramy stołów i krzeseł, ramy obrazów i luster, świeczniki, stoliki, armaturę, wazy, a nawet elementy instalacyjne, wanny i umywalki. Najchętniej wykorzystywane w aranżacjach są jednak miedziane lampy oraz dodatki.  

Dodatki_w_kolorze_miedzi_4.jpg
Fot. The Urban Quarters

Dodatki_w_kolorze_miedzi.jpg
 

Miedziane meble

Jeżeli zależy nam na zdecydowanym efekcie, wprowadźmy do wnętrza miedziany stolik, półkę, regał czy komodę. Tak wyraziste elementy najlepiej będą prezentować się na tle białej lub szarej ściany. Możemy również eksperymentować z bardziej odważnymi kolorami, np. fioletem lub błękitem, jednak ich zestawienie z miedzią wymaga dużego wyczucia.

Fot. Stolík HAMMER BLOW DUNCAN
 

Dodatki_w_kolorze_miedzi_11.jpg

Miedź w kuchni

Natomiast z dużą swobodą możemy wykorzystywać miedziane dodatki, np. świeczniki, ramki i wazony. Z pomocą takich akcesoriów pięknie udekorujemy stół kuchenny oraz wykreujemy charakter całej kuchni. Miedziane uchwyty do mebli, garnki, sztućce czy kawiarki będą bardzo dobrze współgrać zarówno z nowoczesną, jak i klasyczną zabudową kuchenną.

Dodatki_w_kolorze_miedzi_5.jpg
Fot. Interiorzine

Dodatki_w_kolorze_miedzi_6.jpg  Dodatki_w_kolorze_miedzi_7.jpg

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki?

Meble i dodatki w kolorze miedzi utrzymane są w różnorodnej stylistce, jednak dominują modernistyczne formy. Pomimo swojej wyrazistości pasują do bardzo wielu aranżacji. Świetnie odnajdą się w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach, pięknie dopełnią modernistyczną zabudowę, ale z powodzeniem sprawdzą się również w aranżacjach rustykalnych, stylizowanych i klasycznych. Miedź pasuje bowiem zarówno do surowych, jak i przytulnych wnętrz. W pierwszym przypadku lepiej postawić na połyskujące wykończenie, w drugim – matowe. Matowe akcesoria ocieplą aranżację i dodadzą jej przytulności, natomiast miedź w połysku nada wnętrzu eleganckiego wyrazu.


Fot. YELLOWS
 
23.11.2016

1 komentarz
Basiaa
29 kwietnia 2019, 09:28
0/0

cudowne <3 i choć wydawać by się mogło, że to takie chłodne w dotyku tworzywo to dodaje wnętrzu mnóstwo ciepła

Dołącz do dyskusji