mebleportal
5 5 30

Naczynia do ogrodu i na piknik

Lato to czas, kiedy częściej aranżujemy posiłki na świeżym powietrzu. W ofercie marki DUKA, sieci sklepów z wyposażeniem kuchni i jadalni w szwedzkim stylu, pojawiły się nowości, które zastąpią tradycyjną zastawę podczas pikniku czy obiadu w ogrodzie. Naczynia z kolekcji Frida i Floria pomogą stworzyć estetyczną oprawę letniego posiłku. 

Naczynia-do-ogrodu-i-na-piknik-3.jpg
Fot. Dzban i sztućce z kolekcji Frida, DUKA.

Kolekcja Frida to zestaw akrylowych naczyń o lekkiej, dynamicznej linii. Utrzymana jest w wyrazistym i energetycznym kolorze grejpfrutowym, który podkreśla jej letni charakter. W skład serii wchodzą m.in. misy w dwóch wielkościach, talerze obiadowe, sztućce do sałaty, szklanki, kieliszki oraz dzban z pokrywką o pojemności 2,5 l.                                                                                       
Frida to estetyczna i praktyczna alternatywa dla papierowej zastawy. Naczynia z tej kolekcji odporne są bowiem na stłuczenia, dzięki czemu bez obaw można zabrać je z sobą w podróż czy wynieść do ogrodu. Ponadto mogą być myte w zmywarce, co dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.

Naczynia-do-ogrodu-i-na-piknik-4.jpg
Fot. Szklana i kieliszek z kolekcji Frida, DUKA.

Dla miłośników tradycyjnej, szklanej zastawy DUKA przygotowała natomiast kolekcję Floria. W serii tej znajdują się szklanka i karafka o lekkiej linii. Ich delikatną ozdobą są nadruki w pastelowych kolorach. Floria – ze względu na materiał, z którego jest wykonana i ponadczasowy kształt – może być wykorzystywana zarówno podczas letnich posiłków w ogrodzie, jak i stanowić stały element domowej zastawy.

Naczynia-do-ogrodu-i-na-piknik.jpg  Naczynia-do-ogrodu-i-na-piknik-2.jpg
Fot. Karafka i szklanka z kolekcji Floria, DUKA. 

Przydatnym dodatkiem w kuchni w okresie letnim i wiosennym będzie również sztywna siatka chroniąca jedzenie przed owadami. Na co dzień może być ona także stosowana jako zabezpieczenie przed pryskaniem podczas smażenia i gotowania potraw. Siatka ma 30 cm średnicy i dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych.
 
Naczynia-do-ogrodu-i-na-piknik-3.jpg
Fot. Siatka do gotowania, DUKA. 

Dołącz do dyskusji