mebleportal
5 5 33

Najdroższe łóżko na świecie?

Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać najdroższe łóżko na świecie? Może jak rokokowe łoża królewskie albo supernowoczesne łóżko naszpikowane elektroniką? Nic z tych rzeczy. Sunset Bed firmy Parnian Furniture to elegancki, ale robiący wrażenie niepowtarzalności mebel.

               Łóżko Parnian furniture sunset

Rodzinna firma Parnian Furniture założona w 1977 roku w Stanach Zjednoczonych specjalizuje się w wytwarzaniu ekskluzywnych mebli. Z początku założeniem projektanta łóżka i prezesa firmy Abdolhaya Parniana nie było stworzenie najdroższego łóżka na świecie, a tylko takiego, które nigdy wcześniej nie było widziane. Doprowadziło to do powstania drewnianego łóżka o eleganckiej bryle, przypominającej szlachetną estetykę art deco. Sam czas projektowania objął dwa lata, natomiast na jego wykonanie potrzeba 8 miesięcy ręcznej pracy rzemieślników, skrupulatnie dobierających materiały. Niemal w całości wykonane jest z drewna, którego rodzaj można specjalnie zamówić. Prezentowana wersja składa się z hebanu i klonu. Wszelkie dodatki mogą być zrobione ze złota lub stali nierdzewnej, a ręcznie wykonany materac z końskiego włosia, lateksu, wełny lub bawełny. W droższych wersjach łóżko posiada uchwyty do iPada, stacje ładujące i obrotowe monitory komputerowe i telewizyjne, a także dotykowe włączniki światła LED.

Jeśli narobiliście sobie ochoty na to niezwykłe łóżko musicie posiadać co najmniej 38 000 dolarów, a za najdroższą wersję zapłacicie 210 000.

Fot. https://parnian.com/

Dołącz do dyskusji