mebleportal
5 5 42

Najlepszy materac do spania – czyli jaki ?

Najlepszy materac do spania – czyli jaki ?

Fot. Materac piankowy Trendline 15, www.visby.pl

Urządzając sypialnie, mamy na względzie komfort, atmosferę ukojenia i spokoju, relaks, ciepło. Wiadomo, że na idealny efekt końcowy składa się wiele elementów, ale jednak kluczowym pozostanie łóżko i wygodny, komfortowy materac. Czym się kierować wybierając materac do sypialni? Jaki produkt spełni nasze oczekiwania? Z pośród szerokiego wyboru materacy dostępnych na rynku, znajdziemy innowacyjne, ciekawe produkty marki Visby dostosowane do naszych różnych potrzeb i indywidualnych wymagań.    

Firma Visby – producent ekskluzywnych mebli i materacy sypialnianych w swym asortymencie posiadają min. materace kieszeniowe, w których zastosowano ciekawy system kieszeniowego rozmieszczenia sprężyn. W odróżnieniu od tradycyjnych materacy bonelowych, (w których wszystkie sprężyny są ze sobą połączone, w związku z tym działają wspólnie; objawia się to tym, że kiedy ktoś siada na boku materaca robi się w nim „dół”, bo reagują wszystkie sprężyny) każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnym woreczku. Ten system gwarantuje równomierną elastyczność materaca, a także usuwa wszelkie niepożądane dźwięki, które klasyczne sprężyny mogą wydawać. Wpływa to na komfort wypoczynku, szczególnie, gdy z łóżka korzystają dwie osoby (różnica wagi albo obracanie się jednej z osób w czasie snu przestaje stanowić problem). Materac nie zapada się a osoby śpiące na nim nie zsuwają się jedna na drugą. Dodatkowo sprężyny można rozmieszczać w różny sposób, mogą też różnić się średnicą, wysokością i grubością drutu. W ten sposób powstaje jeden z najwygodniejszych materacy dostępny na rynku, czyli tzw. materac 7 strefowy. Skomponowany z 7 obszarów twardości odpowiadający 7 strefom ciała człowieka materac Visby doskonale dopasowuje się do ciała, gwarantując wygodę i komfort.

Materac kieszeniowy z lateksem i pianką viscoelastic Visby
Fot. Materac kieszeniowy 7 strefowy z lateksem i pianką viscoelastic, Visby.pl

W śród wariantów 7 strefowych materacy sprężynowych znajdziemy min. wersje z matą kokosową, lateksem czy owczą wełną, na które można się zdecydować w zależności od naszych preferencji i potrzeb. Mata kokosowa zapewnia perfekcyjną cyrkulację pow ietrza, dodatkowo posiada umiejętność wchłaniania potu, a także jest gwarantem wysokiej twardości przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Lateks ze względu na swoją budowę wewnętrzną idealnie dopasowuje się do sylwetki i świetnie ją podpiera. Lateksowy materac jest również jednym z najbardziej higienicznych. Zastosowanie wełny owczej zapewnia natomiast wchłanianie niemal połowy wilgoci generowanej przez ciało, a następnie jej odparowywanie. Co więcej – wełna owcza utrzymuje stałą temperaturę ciała, dodatkowo jest świetna dla osób borykających się z układem krążenia czy kręgosłupem. Wszystkie wersje dostępne są opcji wymiarowej przeznaczonej dla osób wysokich.

Materac-kieszeniowy_dla_wysokich_z_płytą_lateksową_oraz_grubą wełną owczą.
Fot. Materac kieszeniowy 7 strefowy w wersji dla osób wysokich (z płytą lateksową oraz grubą wełną owczą), Visby.pl

Oprócz modeli sprężynowych możemy wybierać też spośród tych piankowych. Materace takie wykonane są z kilku warstw pianek różnej twardości, które w połączeniu decydują o odpowiedniej miękkości, ale i sprężystości. Mamy tu też do czynienia ze szczególnym profilowaniem, które uwzględnia względy ortopedyczne, dodatkowo oferując dwa profile: relaksacyjny (wspierany przez wypustki masujące) – odpowiedzialny za masaż oraz głęboki – odpowiedzialny za odprężenie mięśni.

Materac piankowy Visby
Fot. Materac piankowy, Visby.pl

W przypadku materaca piankowego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Są nimi dwa rodzaje specjalnych pianek: Watergel oraz Viscoelastic wykorzystywane przez Visby. Watergel zapewnia zupełne i dogłębne rozluźnienie mięśni, które dotychczas gwarantowało tylko łóżko wodne, czyni to jednak przy utrzymaniu odporności i przewiewności. Viscoelastic natomiast to pianka termoplastyczna wynaleziona przez NASA z myślą o astronautach. Teraz Visby tworzy z niej materace reagujące na temperaturę organizmu, pod wpływem ciepła dopasowujące się do kształtu ciała, zapamiętujące go.

Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie materaca dwustronnego. Ze względu na możliwość wykorzystywania obu stron materaca wydłuża się jego żywotność, a także komfort użytkowania. Innowacyjna propozycja to również materac zima-lato, który przystosowany jest na odmienne warunki. Latem ratuje warstwami klimatyzującymi, natomiast zimą – ocieplającymi.

materac visby z pianką watergel
Fot. Materac z pianką Watergel, Visby.pl

Ważna kwestią przy doborze materaca jest również fakt, by nie uczulał. Na rynku znajduje się jednak wiele rodzajów pokrowców na materace wykonanych z tkanin hipoalergicznych, które łatwo zdjąć i wyprać, a tym samym chronić się przed roztoczami, brudem i kurzem. Innowacją jest natomiast pokrowiec z domieszką aloesu oferowany przez Visby. Ma on właściwości bakteriobójcze, oprócz alergików jest świetnym produktem również dla astmatyków. Wpływa kojąco na organizm i uwalnia go od toksyn.

Kupno dobrego materaca to niełatwa sprawa. Wystarczy jednak zagłębić się w jego skład i zważać na posiadanego przez niego właściwości, aby zapewnić sobie i bliskim komfort i spokojny sen na długie lata.

Visby to producent wysokiej jakości drewnianych mebli do sypialni. Główną specjalizacją firmy są ekskluzywne meble do sypialni: bukowe i sosnowe oraz materace. Wszystkie produkty Visby pochodzą w 100% z polskiego drewna i produkowane są na terenie Polski. Producent zapewnia 8 lat gwarancji na swoje produkty. Meble Visby można obejrzeć w salonie meblowym „Kupmaterac.pl” w Warszawie (ul. Trakt Brzeski 54) bądź na stronie www.visby.pl

Dołącz do dyskusji