mebleportal
5 5 72

Niewielka przestrzeń w domu czy mieszkaniu? Zaaranżuj ją z pomysłem!

Niewielka przestrzeń w domu czy mieszkaniu? Zaaranżuj ją z pomysłem!

Starannie przemyślane rozwiązania liczą się w każdym projekcie. Im mniejsza jest jednak aranżowana przestrzeń, tym ważniejsze jest jej optymalne wykorzystanie. W takich projektach liczy się wtedy każdy centymetr! Jak zaaranżować niewielkie wnętrza z pomysłem? Na jakie rozwiązania postawić w temacie ich wyposażenia w meble? Podpowiadamy!

Kompaktowe, wielofunkcyjne meble!

Można je zamówić na wymiar. Stolarz wymierzy co do centymetra i zaprojektuje meble idealnie pasujące do danej przestrzeni. Można również postawić na gotowe meble i dobrać je tak, by jak najlepiej wpasowały się w wymiary wnętrza. Drugie rozwiązanie ma przewagę nad pierwszym przede wszystkim ze względu na cenę. Gotowe meble będą zdecydowanie tańsze, niż te na indywidualne zamówienie. Jeśli nasz budżet na wyposażenie domu czy mieszkania jest mocno ograniczony, warto na nie postawić. Co się sprawdzi w przypadku gotowych mebli i które z nich najlepiej sprawdzają się w niewielkich wnętrzach?

Meblościanki modnym trendem

Meblościanki obecne designem niczym nie przypominają tych jakie kojarzą się nam z czasami PRL-u. To nowoczesne, ciekawe pod względem wyglądu zestawy mebli doskonale wpisujące się w obecne trendy. Zaletą meblościanek jest wielofunkcyjność. W salonie, który często musi pełnić także rolę sypialni, uniwersalna meblościanka posłuży zarówno do przechowywania garderoby, jaki i ze względu na swój charakter, sprawdzi się również jako mebel do pokoju dziennego. W przypadku niewielkich wnętrz, to doskonałe rozwiązanie.

Szafa z lustrem czyli 2 w 1

Szafa z lustrem sprawdzi się doskonale w przypadku małych wnętrz. Opcja ta nie wymaga poszukiwania wolnej przestrzeni na zawieszenie dużego lustra. Drzwi szafy stają się miejscem do której lustro jest przyklejone lub w drugiej opcji – lutro jest oprawiane w aluminiową ramę stając się integralną częścią szafy. Najczęściej w takiej opcji szafa z lustrem wyposażana jest w drzwi przesuwne. W wnętrzach to rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – lustra optycznie powiększają przestrzeń! Duże lustro w szafie w przedpokoju czy sypialni wizualnie nada przestronności niewielkiemu wnętrzu.

Półkotapczan

Półkotapczan nazywany jest inaczej łóżkiem chowanym w szafie. To idealne rozwiązanie, jeśli dysponujemy niewielka przestrzenią. W ciągu dnia część sypialniana może zostać schowana nie zabierając tym samym na stałe cennej przestrzeni. Półkotapczan najczęściej wyposażany jest jak nazwa wskazuje w praktyczne półki i dodatkowe schowki. Dzięki takiemu rozwiązaniu jeden mebel służy nam zarówno do spania, jak i jako miejsce do przechowywania.

Pufa jako siedzisko i stolik!

Duża pufa może posłużyć zarówno jako miejsce do siedzenia,  do oparcia nóg a także jako stolik na którym możemy odłożyć tacę z filiżankami i talerzykami. W niektórych modelach puff górna część jej siedziska jest otwierana, dzięki czemu mebel ten sprawdzi się również jako niewielki schowek, np. na gazety.

Łóżko ze schowkiem 

Jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej sypialni warto zadbać, by nasze łózko było wyposażone w dodatkowy pojemnik. Może on posłużyć nie tylko do przechowywania pościeli ale także sprawdzić się jako praktyczny schowek na inne, rzadziej używane przedmioty.

 

 

Dołącz do dyskusji