mebleportal
5 5 41

Nowoczesne kuchnie – najnowsze trendy !

Nowoczesne kuchnie – najnowsze trendy !

Spraw, aby Twoja kuchnia była pomieszczeniem funkcjonalnym, modnym i pięknym zarazem. Przedstawiamy najnowsze trendy, dzięki którym to osiągniesz! Kiedyś kuchnia służyła prawie wyłącznie do gotowania, dziś coraz częściej w tym miejscu przyjmuje się gości i spożywa rodzinne posiłki. Zapoznaj się z propozycjami ekspertów i zaczaruj przestrzeń kuchenną.

Po pierwsze – minimalizm i funkcjonalność

Projektanci wnętrz w swoich projektach kuchni rezygnują z wymyślnych form na rzecz prostoty. Minimalizm jest doskonałym sposobem na podkreślenie ascetycznego piękna przestrzeni kuchennej, a jednocześnie sprawia, że pomieszczenie staje się eleganckie i funkcjonalne. Dzięki prostym, jednokolorowym meblom o gładkich frontach oraz braku wszelkich zdobień kuchnia wydaje się o wiele większa niż jest w rzeczywistości.
Jedną z cech minimalizmu jest zabudowa sprzętów w szafkach kuchennych. Dzięki temu kuchnia jest funkcjonalna oraz zachowuje jednolity i estetyczny wygląd. 

Kuchnia minimalistyczna 

Biel – „krystalicznie” piękna kuchnia

Najmodniejszym wystrojem kuchni w 2013 roku jest ten utrzymany w białej tonacji. Barwa ta daje poczucie świeżości i wręcz sterylnej czystości. Ponadto sprawia, że przestrzeń optycznie wydaje się większa, co jest bardzo ważne w przypadku małych kuchni. Zdaniem projektantów białe fronty mebli i ściany w tym kolorze to najprostsza droga do pięknej, eleganckiej i nowoczesnej kuchni.
 
Bardzo modne jest również łączenie bieli z innymi wyrazistymi kolorami, na przykład z czernią i czerwienią. Pięknie prezentują się błyszczące fronty szafek utrzymane właśnie w tych kontrastowych tonacjach. Całość wnętrza dopełniają jednak śnieżnobiałe ściany, sufit i podłoga. Lśniące fronty mebli w stylu glamour to również jeden z najmodniejszych trendów wystroju kuchni.
 
Białe meble w kuchni 
 
Naturalne materiały

W modnej kuchni nie może zabraknąć naturalnych materiałów (drewno, kamień i inne)  bądź ich odpowieników, będących efektem zastosowania zaawansowanych technologii (okleiny drewnopodobne, płytki imitujące drewno, przedmioty dekoracyjne, takie jak misy i wazony imitujące naturalny kamień).  Bardzo modne jest łaczenie nowoczesnych, ninimalistycznych mebli w połysku z kamieniem i drewnem.  

Kuchnia naturalne materiały

Otwarta przestrzeń – wyspa w kuchni 

Nadal dużą popularnością cieszą się wyspy w kuchni. Są one piękne i funkcjonalne. Dzięki wyspie można wygospodarować z przestrzeni kuchennej dodatkowe miejsce do gotowania, zmywania, zabudowania sprzętów, wyeksponowania barku, czy po prostu do spożywania posiłków. Wyspa doskonale prezentuje się i spełnia swoje funkcje w dużej kuchni. W małej natomiast, jeśli jest źle zaprojektowana, może przeszkadzać, ograniczając ruchy domowników. Dlatego decyzję, czy zdecydować się na ten element wystroju kuchni, należy dokładnie przemyśleć.

Wyspa w kuchni
 

Szkło materiałem dekoracyjnym

Bardzo modne jest także dekorowanie kuchni za pomocą szklanych elementów. Wazony i dodatki wykonane z tego materiału są praktyczne i piękne. Łatwo utrzymać je w czystości i przestawić w inne miejsce. Najmodniejsze są jednak szklane płytki kuchenne oraz blaty. To dzięki nim wnętrze nabiera nowoczesnego wyrazu i staje się oryginalne. Płytki i blaty wykonane ze szkła od lat były modne, jednak w tym roku stały się prawdziwym „hitem”, który podbił serca zarówno dekoratorów jak i domowników.

Blaty kuchenne ze szkła
 
Dziś dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym kuchnia stanie się nie tylko piękna ale i funkcjonalna. Minimalizm, biel mebli, naturalne materiały, wyspa kuchenna czy szkło spełniające funkcję ozdoby, to jedynie kilka spośród najmodniejszych propozycji wystroju wnętrza. Projektanci mają wiele pomysłów na to, jak sprawić, aby przebywanie w kuchni było przyjemnością a nie przymusem. Mamy nadzieję, że nasze rady zainspirowały Was do tego, aby nudne kuchenne pomieszczenie przemienić w piękne, modne i praktyczne wnętrze. 

Dołącz do dyskusji