mebleportal
5 5 55

Nowoczesne meble do sypialni – najciekawsze przykłady!

Nowoczesne meble do sypialni – najciekawsze przykłady!

W sypialni, czyli naszej najbardziej prywatnej przestrzeni w domu, możemy puścić wodze fantazji i wyposażyć ją oryginalnymi sprzętami. Jakie nietypowe kształty i formy mogą posiadać nowoczesne meble do sypialni?
 

Nowoczesne meble do sypialni – łóżko

Zamiast klasycznego łóżka z drewnianą albo metalową ramą możemy sięgnąć po bardziej wyszukane nowoczesne meble do sypialni. „Napompowane” łóżko Tufty marki B&B Italia z jednej strony formą przypomina dmuchany materac, z drugiej – zestaw poduszek. Dzięki tym miłym, dziecięcym konotacjom nasza sypialnia nabierze przytulnego, bezpiecznego, a przy tym beztroskiego charakteru. Wedle preferencji łóżko może być tapicerowane tkaniną bądź skórzaną (co poszerza spektrum możliwości aranżacyjnych). Choć ten nowoczesny mebel do sypialni wyróżnia się zredukowaną, bezpretensjonalną formą, nie zapomniano tutaj o zagłówku, który zagwarantuje nam wygodę i praktyczność.
 

Nowoczesne-meble-do-sypialni.jpg
Fot. Łóżko Tufty Bed, B&B Italia

 
Zobacz:

Nowoczesne meble do sypialni – stolik nocny

Nowoczesne meble do sypialni często wyglądają jak dzieła sztuki nowoczesnej. Stolik nocny marki Porro zaprojektowany przez grupę Front to właśnie takie funkcjonalne dzieło sztuki. Składają się na niego metalowe segmenty, które pomieszczą aktualnie czytane książki czy gazety, drobne, podręczne bibeloty bądź szklankę wody, a na górnej półce znajdzie się miejsce na nocną lampkę. Stolik intryguje swą „balansującą” formą i kompozycją, dzięki czemu nada naszej sypialni niebanalnego wyrazu. Dobrze zestawić ten model z bardziej subtelnymi elementami, które z jednej strony go złagodzą, ale i pozwolą odpowiednio wyeksponować.
 

Nowoczesne-meble-do-sypialni-2.jpg
                                                         Fot. Stolik Balancing Boxes, porro

 

Nowoczesne meble do sypialni – fotel/krzesło/stołek

Łóżko nie jest jedynym wypoczynkowy meblem, który możemy ustawić w naszej sypialni. Świetnie w tej przestrzeni sprawdzi się w na przykład fotel, który pozwoli na zaaranżowanie małego kącika czytelniczego. Zamiast wybierać spośród zwyczajnych, tapicerowanych foteli, zwróćmy uwagę na nowoczesne meble do sypialni takie jak fotel marki Cassino. Jego futurystyczny charakter, precyzyjna, geometryczna konstrukcja i niebanalny dobór kolorów będą odważnym, nieszablonowym dodatkiem do nowoczesnej sypialni.

Nowoczesne-meble-do-sypialni-3.jpg
Fot. Fotel Red and blue, Cassina

 
Także krzesło czy stołek ustawione przy toaletce poza funkcjami praktycznymi, mogą być dekoracyjnym elementem wystroju. Sięgnijmy po nowoczesne meble do sypialni wyróżniające się lekką, opływową formą. Krzesło Panton Chair Summergreen, dzięki swojej delikatności świetnie wpasuje się w leniwe, sypialniane wnętrze, a akcent kolorystyczny doda świeżości i energii. Taboret Butterfly z siedziskiem przypominający skrzydła motyla będzie natomiast dodatkiem wyrafinowanym – pełnym stylu i elegancji.
Nowoczesne-meble-do-sypialni-5.jpg

Fot. Stołki Butterfly Stool, Vitra
 

Nowoczesne meble do sypialni – dodatki

Nowoczesne meble do sypialni zasługują na równie innowacyjne wykończenie. Szukajmy dodatków, które w nieprzesadzony i intrygujący sposób przyciągać będą uwagę; tak jak fantazyjnie formowana, metalowa rama lustra Caldeira marki Fiam.
 

Nowoczesne-meble-do-sypialni-5.jpg
Fot. Lustro Calderia, FIAM

W sypialni sprawdzi się również parawan, który łagodnie podzieli nam przestrzeń albo zapewni nieco intymności, np. przy przebieraniu. Parawan Algi firmy Vitra dodatkowo stanie się imponującą dekoracją, która dzięki roślinnym skojarzeniom, świetnie wpisze się w klimat sypialni. Tego typu nieskrępowane formy zrównoważy natomiast świetnie wieszak Loop Stand Hall firmy Hay, stanowiący kwintesencję prostoty i minimalizmu. 

Nowoczesne-meble-do-sypialni-4.jpgNowoczesne-meble-do-sypialni-5.jpg
Fot. Parawan Algue, Vitra                                                                                 Fot. Wieszak Loop Stand Hall, HAY

 

Dołącz do dyskusji