mebleportal
5 5 62

Odkurzacz czy mop elektryczny, który odkurza i myje podłogi?

Odkurzacz czy mop elektryczny, który odkurza i myje podłogi?

Wysokiej klasy, nowoczesny odkurzacz i dobry mop do podłogi to nie tylko gwarancja utrzymania idealnej czystości w domu, ale również oszczędność czasu i pieniędzy. Jednorazowa inwestycja (nawet jeśli będzie nieco większa) może oznaczać więcej pieniędzy odłożonych w Twoim domowym budżecie. Pozostaje jednak pytanie, które z urządzeń lepiej sprawdzi się w mieszkaniu?

Odpowiedź na pytanie: lepiej kupić wysokiej klasy odkurzacz czy zainwestować w elektrycznego mopa, można odpowiedzieć pytaniem: „dlaczego nie mieć obu”? Każdy z wymienionych sprzętów spełnia przecież swoje określone zadania, a zatem kwestia wyboru zależna jest przede wszystkim od preferencji osoby kupującej. Żeby jednak ułatwić nieco zakupy, przyjrzymy się każdemu z osobna.

Odkurzacz, który myje podłogę – czego chcieć więcej?

Zacznijmy od odkurzacza, gdyż bez wątpienia jest to urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiegokolwiek gospodarstwa domowego. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się modele pionowe. Za ich sukcesem stoi niepokonany duet: funkcjonalność i wygodna. W związku ze swoją konstrukcją są to urządzenia łatwe w przechowywaniu, a zestaw dodatkowych końcówek gwarantuje ich wielofunkcyjność.

Użytkownicy zwracają uwagę na wygodę pracy z odkurzaczem pionowym. Przede wszystkim są to modele wyposażone w uchwyt umiejscowiony na wysokości ludzkiej ręki. Sprawia on, że nie trzeba się schylać podczas porządkowania (jakaż to ulga dla kręgosłupa!). Co więcej, na rynku dostępne są bezprzewodowe modele z funkcją mycia podłóg. Sprzęt tego typu stanowi wybór niemal idealny dla osób, które cenią sobie czystość i porządek, a jednak za względu na mnogość obowiązków, wciąż brak im czasu. Zapracowany obywatel XXI wieku z pewnością doceni tę pomoc w domowych obowiązkach. Odkurzacz do mycia podłóg sprawi, że porządki będą dużo mniej uciążliwe.

 

 

Odkurzacz parowy – dlaczego powinieneś go mieć?

Poszukując sprzętu idealnego do utrzymywani w porządku w nowoczesnym mieszkaniu warto zwrócić uwagę na odkurzacz parowy SV 7 Kärcher. Jest to wielofunkcyjne urządzenie typu 3 w 1, co oznacza, że czyści parowo, odsysa i zbiera suche śmieci. Za funkcjonowanie odkurzacza parowego odpowiada system dwóch zbiorników. W pierwszym podgrzewana jest woda, która w postaci gorącej pary atakuje zabrudzenia, zmiękczając je i ułatwiając ich usunięcie. Funkcja ssąca transportuje zanieczyszczenia, które zbierane są w drugim zbiorniku. Obie te czynności odbywają się jednocześnie. Wspomniany model ma cztery poziomy ssania, co nie daje najmniejszych szans nawet najbardziej upartym zabrudzeniom.

Odkurzacz parowy , który myje i odkurza to urządzenie ekologiczne, gdyż nie wymaga stosowania środków chemicznych. Jest to istotny argument zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie. Para wodna dezynfekuje czyszczoną przestrzeń, a zatem usuwa wirusy, bakterie, grzyby i inne szkodliwe drobnoustroje.

Dodatkowe akcesoria, w jakie producent wyposaża swoje odkurzacze, pomagają w dokładnym sprzątaniu zarówno salonu, pokoju dziecięcego, sypialni, jak i łazienkowej armatury, płytek, luster, czy wyposażenia kuchni (okap, piekarnik, płyta grzewcza). Co więcej, odkurzacz myjący Kärcher nadaje się również do mycia okien i odświeżania tapicerki!

 

 

Jak wybrać najlepszy odkurzacz myjący podłogi? Sprawdź, jaki odkurzać myjący do podłogi wybrać z katalogu produktów Kärcher. Znajdziesz tam też odpowiedź na pytanie, jaki płyn do odkurzacza myjącego kupić.

Mop elektryczny – zamiast odkurzacza?

Czy mop elektryczny może zastąpić odkurzacz? Na czym polega różnica między modelami ze spryskiwaczem lub bez? Odpowiedzmy na te pytania po kolei.

Owszem, z mopa elektrycznego możemy korzystać zamiast odkurzacza. Jest to skuteczne urządzenie czyszczące podłogi przystosowane do pracy w miejscach o utrudnionym dostępie – zwłaszcza tam, gdzie nie ma gniazdek elektrycznych lub są one po prostu za daleko. Za czyszczenie odpowiadają obrotowe głowice czyszczące, a za zasilanie wydajny akumulator. W sklepach ze sprzętem AGD znajdziemy również modele przewodowe, jednak mop na baterie zapewni ci o wiele większą swobodę.

Mopy elektryczne są urządzeniami skutecznymi – wymarzonymi do pielęgnacji powierzchni płaskich takich jak panele drewniane, linoleum czy płytki ceramiczne lub kamień. Bezprzewodowy mop akumulatorowy FC 7 Kärcher to również zdecydowane odejście od zasady „najpierw odkurzanie, potem mycie”.

  • Dzięki czterem automatycznym padom z mikrofibry wymyjesz podłogę szybciej i skuteczniej.
  • Pomoże w tym możliwość dostosowania strumienia wody i prędkości obrotowej padów do typu czyszczonej nawierzchni.
  • Dzięki trybowi Boost pozbędziesz się natomiast tych najbardziej nieznośnych zabrudzeń.

Jak działa bezprzewodowy mop elektryczny Kärcher FC 7, którym można myć podłogi bez odkurzania:

Jeśli zastanawiasz się, jak długo można pracować mopem elektrycznym na jednym ładowaniu, spieszymy z wyjaśnieniem. Nowoczesne urządzenia akumulatorowe Kärcher gwarantują długi czas czyszczenia aż do 45 minut bezustannej pracy. To czas, w którym kompleksowo wyczyścisz podłogi w całym swoim mieszkaniu, bowiem bezprzewodowy mop FC 7 Karchera zapewnia blisko 135 m² wydajności na zaledwie jednym ładowaniu. Skończywszy prace porządkowe, podłączasz mopa do ładowania, a wykorzystane ściereczki z mikrofibry wrzucić do prania.

Dołącz do dyskusji