mebleportal
5 5 62

Okap wysuwany z blatu: gdy technologia spotyka się z designem

Okap wysuwany z blatu: gdy technologia spotyka się z designem

Okapy blatowe to rozwiązanie, które wpisuje się w wymagania nowoczesnej kuchni. Atrakcyjny design i wysoka funkcjonalność sprawiają, że ten rodzaj AGD zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Poznajcie kilka faktów na temat okapów wysuwanych z blatów.

Fot. Okap blatowy Falmec Down DraftWiększe możliwości aranżowania kuchni dzięki okapom blatowym

Okapy blatowe zadebiutowały kilka lat temu podczas mediolańskich targów Eurocucina, kiedy to niemiecka firma BORA zaprezentowała zupełnie nowy sposób montażu tego rodzaju urządzeń. Obecnie okapy blatowe odnajdziemy w ofertach wielu czołowych producentów AGD. Podnoszą one prestiż kuchni, nadają jej nowoczesny oraz modny wygląd. Dzięki nim strefa gotowania prezentuje się estetycznie i stylowo.

  • Okap wysuwany z blatu wyróżnia się eleganckim i nowoczesny wzornictwem, a tym samym stanowi funkcjonalną ozdobę kuchni.

Ponadto okapy blatowe znacznie poszerzają możliwości aranżowania kuchni i strefy gotowania. Stanowią nowoczesną alternatywę dla pochłaniaczy i wyciągów montowanych w suficie czy szafce nad płytą grzewczą. Z uwagi na to, że okapy blatowe mogą być umieszczane zarówno na wyspach kuchennych, jak i w ciągu zabudowy, dają większy wybór lokalizacji strefy gotowania. Ponadto silnik urządzenia może znajdować się poza kuchnią, co zapewnia wysoki komfort ich użytkowania. Dzięki temu okap pracuje niezwykle cicho i nie utrudnia rozmów czy spokojnego wypoczynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni otwartych na salon czy jadalnię.

Okap_wysuwany_z_blatu.jpg
Fot. Okap blatowy Best Upper 

  • Warto wiedzieć: o montażu silnika zewnętrznego, jak i samego okapu blatowego najlepiej zdecydować już na etapie projektowania domu, przed wykonaniem wylewki, aby uniknąć późniejszych problemów z zainstalowaniem urządzenia.

 

Okap wysuwany z blatu – rodzaje

Do wyboru mamy dwa warianty okapów wysuwanych z blatu: 

  • okapy wysunięte na stałe – to doskonałe rozwiązanie w przypadku otwartych kuchni, w których płyta grzewcza znajduje się na wyspie i nie chcemy, aby była ona widoczna od strony salonu;
  • okapy wysuwane w czasie gotowania – są widoczne jedynie w momencie ich pracy. Po schowaniu otrzymujemy jednolitą, niczym niezakłóconą powierzchnię blatu. Dzięki temu kuchnia prezentuje się nowocześnie, a korzystanie z blatu jest jeszcze bardziej komfortowe. 

 

2w1 – okap blatowy zintegrowany z płytą

Okapy zintegrowane z płytą to przykład nowatorskiego podejścia do projektowania i propozycja dla miłośników nowoczesnego minimalizmu. Wraz z płytą są zamontowane w blacie i na czas gotowania nie wysuwają się ponad jego linię. 

W produkcji okapów blatowych zintegrowanych z płytą specjalizuje się firma BORA, w której ofercie znajdziemy:

  • okap blatowy BORA CLASSIC w formie prostokątnej szczeliny w płycie grzewczej. Po jego obu stronach umieszczone są palniki. Model ten ma eleganckie wykończenie w kolorze stali nierdzewnej, które harmonizuje z każdym wystrojem kuchni;
  • okrągły okap blatowy BORA BASIC umieszczony na środku płyty indukcyjnej. Dzięki swojej ciemnej kolorystyce, jest on niezwykle dyskretny i niemal niewidoczny na powierzchni płyty.

Oba powyższe modele pracują zarówno w trybie wyciągu, jak i pochłaniacza. Ponadto posiadają dotykowe i intuicyjne w obsłudze panele sterowania, które współgrają z ich nowoczesnym designem.

Okap_wysuwany_z_blatu_BORA.jpg
Fot. Okap blatowy zintegrowany z płytą BORA CLASSIC

Okap_wysuwany_z_blatu_BORA_2.jpg
Fot. Okap blatowy BORA BASIC zintegrowany z płytą
 

Okap blatowy – funkcjonalność i wygoda użytkowania!  

Obok nowoczesnego designu i wizualnych walorów okapów blatowych, nie mniej ważna jest ich funkcjonalność. Urządzania te są zaprojektowane tak, aby korzystanie z nich było maksymalnie komfortowe. Przykładem tego są:

  • panele sterowania, które znajdują się tuż obok płyty grzewczej. Dzięki temu zarządzanie pracą okapu jest szybkie i wygodne. W odróżnieniu od wyciągów i pochłaniaczy montowanych nad kuchenką, nie musimy unosić rąk aby włączyć czy zmienić moc pracy okapu (co byłoby kłopotliwe np. wówczas, kiedy mamy mokre dłonie);
  • bezpośrednie sąsiedztwo płyty grzewczej i okapu sprawia, że opary są niemal natychmiast pochłaniane i nie unoszą się.;
  • nowoczesna konstrukcja okapów blatowych gwarantuje ich wydajną, a zarazem cichą pracę.

Okap_wysuwany_z_blatu_Falmec.jpg
Fot. Okap blatowy Falmec Down Draft 
 

Okap blatowy to rozwiązanie dla osób, które cenią innowacyjne rozwiązania, wygodę korzystania z kuchni oraz dopracowany design. Dzięki niemu wyeliminujemy hałas i nieprzyjemne zapachy, a tym samym gotowanie stanie się jeszcze większą przyjemnością.

 

www.okapykuchenne.pl – kompleksowe doradztwo w wyborze okapu
 

8.05.2017

3 komentarze
Cruger
5 marca 2018, 18:42
1/0

Montaż zostawmy fachowcom 😉

blanka
12 września 2017, 15:01
1/1

TROCHĘ PRZERAŻA MNIE MONTAŻ

Kr
12 września 2017, 15:00
1/0

mam i na wszytskich robi wrażenie

Dołącz do dyskusji