mebleportal
5 5 58

Otwarta kuchnia – dom spójną przestrzenią do smakowania

Otwarta kuchnia – dom spójną przestrzenią do smakowania

Kuchnia to serce każdego domu. Najnowsze urządzenia kuchenne Franke pozwalają temu pomieszczeniu tętnić jeszcze większą energią i to w symbiozie z resztą pokoi.

Fot. Zlewozmywak Franke Pebel.

Nowe sprzęty Franke wpasowują się w odmienne stylistyki zabudowy kuchennej, jednocześnie nie przejmując nad nimi kontroli. Miejsce do gotowania staje się tym samym jeszcze bardziej funkcjonalne, ale również zyskuje unikalny charakter, dzięki czemu równowaga między użytecznością a dekoracyjnością zostaje zachowana. Estetyka nowych produktów Franke wpisuje się w powszechne myślenie o domowych wnętrzach jako miejscach otwartych na kontakty towarzyskie. Współistnienie stref wypoczynkowej, jadalnej oraz kuchennej to współczesny trend, dzięki któremu dom staje się uniwersalnym miejscem spotkań i relaksu. Za tą koncepcją podąża projektowanie sprzętu: zostaje on uwidoczniony, dlatego poza swoimi podstawowymi rolami – funkcjonalnością i sprawnością, na tak samo wysokim poziomie musi spełniać też estetyczno-wizualne funkcje. Od dawna z inspiracji tej korzystają projektanci urządzeń audio-video, teraz pora, by przenieść to również na myślenie o kuchni.
 
Franke Sinos
Fot. Okap i płyta grzewcza Franke Sinos.

Jedną z nowych linii urządzeń Franke stanowi Franke Sinos. W jej skład wchodzi całościowa oferta dotycząca kuchennej zony wodnej w postaci: zlewozmywaka, baterii oraz dozownika do mydła lub płynu do zmywania; ponadto – płyta indukcyjna oraz okap. To propozycja nowoczesna, ale i mająca na względzie wygodę. Wyróżnikiem tej serii jest połączenie zaokrągleń i linii, które swą subtelnością równoważy pozostałe proste i dominujące kuchenne formy oraz kształty. Dzięki tej cesze armatura linii Franke Sinos sprawdzi się zarówno w kuchniach klasycznych, jak i nowoczesnych, dodatkowo idealnie współgrając z salonem niezależnie od jego stylu.

Franke Sinos
Fot. Zlewozmywak, bateria i dozownik Franke Sinos.
 
Drugą świeżą propozycją jest Pebel – linia zlewozmywaków. Jej dominantę stanowi minimalizm, który sprawił, że wszelkie możliwie dekoracyjne komponenty zostały usunięte, dzięki czemu subtelne kształty z jednej strony mogą ładnie wybrzmiewać, ale oprócz tego sprawować odpowiednie, przydatne funkcje. Bogate spektrum kolorystyczne zlewozmywaków Pebel – od bieli przez orzech aż do grafitu gwarantuje, że dopasowanie go do kuchennego wnętrza nie będzie stanowiło problemu, nawet, gdy kuchnia będzie połączona z salonem.
 
Franke Sinos
Fot. Zlewozmywak, bateria i dozownik Franke Sinos.

Otwarcie kuchni na salon jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, sprzyjającym utrzymaniu domowej równowagi i ciepła, jedności. Koegzystencja tych dwóch przestrzeni jest możliwa, jeśli tylko zachowa się spójność – na polu wzorniczym oraz kolorystycznym, a przy tym nie zapomni o funkcjonalności. Nowe rozwiązania firmy Franke – linie Sinos i Pebel – starają się w tym pomóc.

Franke Pebel
Fot. Zlewozmywak Franke Pebel.

Źródło: materiały prasowe.

Dołącz do dyskusji