mebleportal
5 5 29

Planujemy wyposażenie ogrodu

Planujemy wyposażenie ogrodu

Wybuch epidemii spowodował, że wiele osób zrezygnowało z wyjazdów wakacyjnych. Zamiast tego wybrali wypoczynek w przydomowym ogrodzie. Takie rozwiązanie też ma swoje zalety. Po pierwsze będziemy bezpieczniejsi, bo kontakt z wieloma turystami niekiedy pochodzącymi z różnych rejonów świata zostanie mocno ograniczony. Po drugie wakacje w domu mogą stać się pretekstem do przygotowania efektownej i sprzyjającej relaksowi aranżacji ogrodu.

Przestrzeń wokół domu wcale nie musi być nudna, pozbawiona fantazji, czy nieestetyczna. Współcześnie dostępnych jest wiele materiałów i rozwiązań, które umożliwiają dostosowanie ogrodu do oczekiwań inwestora, nawet jeśli te są wyszukane i nieoczywiste. W aranżowanym ogrodzie nie powinno zabraknąć wygodnych mebli. Wśród nich mogą się znaleźć komplety wypoczynkowe, obiadowe zestawy z wysokim stołem i krzesłami na osiem osób, bujane fotele albo umożliwiające kąpiele słoneczne leżaki. Wszystko zależy od tego, jak będziemy spędzać czas na terenie ogrodu.

Wiszące fotele ogrodowe

Bardzo modne stały się w ostatnim czasie wiszące, ażurowe fotele. To w rzeczywistości efektowne bujane siedziska, z których równie chętnie korzystają dorośli i dzieci. Wykonane z solidnych materiałów gwarantują trwałość i estetyczny wygląd. Mogą być podwieszone na belce albo wyposażone w stojak, na którym mocuje się je za pomocą łańcucha. W tym drugim przypadku możemy je ustawiać na tarasie albo bezpośrednio na trawniku. Większość tego typu mebli wykonuje się z technorattanu, który przypomina naturalny rattan, jednak jest od niego trwalszy. Decydując się na zakup takiego mebla, warto sprawdzić, czy w jego koszt są też wliczone poduszki.

Zestawy wypoczynkowe

W ogrodzie nie powinno też zabraknąć wygodnej kanapy oraz kawowego stolika. W przypadku ograniczonej przestrzeni można je zastąpić małym stolikiem z dwoma krzesłami. Takie meble pozwolą delektować się kawą w miłym towarzystwie, z przyjemnością zatopić się w lekturze albo po prostu wypoczywać, chłonąc piękno przyrody i wsłuchując się w śpiew ptaków. Meble wypoczynkowe wykonuje się z różnych materiałów i zazwyczaj wyposaża dodatkowo w poduszki, które podnoszą komfort wypoczynku. Często spotykanym materiałem jest polipropylen, który kształtowany w odpowiedni sposób potrafi do złudzenia przypominać rattan. Jego ogromną zaletą jest trwałość, odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Przykłady takich mebli można znaleźć na stronie Bazkar.pl.

Leżaki nie tylko do opalania

Dla entuzjastów kąpieli słonecznych, wypoczynku nad basenem lub tych, którzy najnormalniej w świecie lubią sobie poleniuchować na łonie przyrody, doskonałą alternatywę mogą stanowić leżaki. Szeroki wybór różnych modeli pozwala dopasować produkt do konkretnych wymagań. Producenci mają do zaoferowania leżaki drewniane, stalowe, wykonane z tkaniny albo z tworzywa sztucznego. Mogą być całkowicie proste lub wyprofilowane w taki sposób, by zagwarantować wygodną, półsiedzącą pozycję. Niektóre są składane, inne pozbawione takiej możliwości. Pytanie brzmi: jakiego leżaka potrzebujesz. Jeśli na nie odpowiesz i postanowisz znaleźć model odpowiadający Twoim wyobrażeniom, to niemal na pewno Ci się to uda. Wybór jest bowiem tak szeroki, że może przerosnąć nasze wyobrażenie.

Wyposażenie ogrodu nie musi ograniczać się do jednego rodzaju mebli. Dobrze zaaranżowana przestrzeń powinna być spójna pod względem stylistycznym, ale może uwzględniać meble wypoczynkowe, duży stół i krzesła oraz leżak. Istnieje też możliwość przekształcania mebli w zależności od okoliczności. Taką alternatywę dają meble modułowe. Warto zapoznać się z ofertą producentów i dostosować meble do własnych potrzeb.

Dołącz do dyskusji