mebleportal
5 5 33

Pokój dziecięcy trochę inaczej

Pokój dziecięcy trochę inaczej

Fot. FAVI

Z zupełnie niezrozumiałych przyczyn w większości rodziców wykiełkowało przekonanie, że pokój dziecięcy musi wyglądać jak galeria postaci z ukochanych kreskówek, a czym więcej kolorów, tym więcej bodźców dla rozwoju jego małych mieszkańców. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Rodzice często nie doceniają wpływu otoczenia na poczucie estetyki u dzieci. Jeśli już od najmłodszych lat będziemy otaczać je kiczem, możemy spodziewać się, że w przyszłości nie będą umiały docenić prawdziwego stylu i wyrobić sobie własnego gustu.

Dobrze przemyślany pokój dziecięcy powinien „rosnąć“ razem z dzieckiem.Bez względu na to czy urządzasz pokój dziecka czy planujesz małe zmiany, na FAVI znajdziesz całą kopalnię inspiracji i najlepszych mebli i dekoracji. Jeśli dobrze zagospodarujesz przestrzeń swojej pociechy będzie jej służyć przez długie lata.

Favi - pokój dziecięcy

Źródło: https://favi.pl/produkty/p/pojemnik-do-przechowywania-my-hidden-treasures?v=317890

Uniwersalnym stylem jest styl skandynawski, ponieważ do jego największych zalet należą zdecydowanie prostota, elegancja i minimum przedmiotów.

Trend ten kładzie największy nacisk na jakość przedmiotów użytkowych, nie pozwalając na zagracenie przestrzeni zbytecznymi ozdobami czy „gadżetami“. Jest prosty, ale przytulny. Daje pierwszeństwo naturalnym materiałom (drewno, len, bawełna) i tradycyjnym metodom dekoracji (szydełkowanie, wyszywanie, robienie na drutach).Odrzuca ostre, jaskrawe kolory i kontrasty.

RADA: Nie bój się powrotu do ręcznie robionych dodatków. Są oryginalne i kojarzą się z ciepłem prawdziwego domu.

Favi - pokój dziecięcy_2

Źródło: https://favi.pl/produkty/p/lozko-pietrowe-rico?v=643902

Tonacja kolorystyczna powinna być subtelna i uspokająca. Dla wielu osób zaskoczeniem może okazać się to, jak dobrze wygląda dziecięcy pokój pomalowany na szaro. Jeśli dodamy do tego akcesoria w pastelowych kolorach, uzyskamy przyjemne, relaksujące wnętrze, w którym dobrze będzie czuć się i dziecko i rodzic.

Wspomniane połączenie kolorystyczne najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku do trzech lat. Taki maluszek w swoim pokoju tylko śpi, więc jego spokojna atmosfera z pewnością pomoże mu w zasypianiu.

RADA: Sięgnij po jasne odcienie szarości, pastelowego różu i beżu.

Wielką zaletą stylu skandynawskiego jest to, że nie wymaga dużych nakładów finansowych. Piękny, przytulny i funkcjonalny pokój można stworzyć już za naprawdę małą kwotę, inwestując większe pieniądze tylko w porządne łóżko i odpowiedniąszafę, którapomieściubranka i zabawki dziecka.

Dowodem na to, że i na nasz rynek docierają najnowsze trendy, są zmiany w asortymentach sklepów meblowych i ofertach lokalnych producentów. Wiele polskich firm z powodzeniem łączy nowoczesny styl z lokalną tradycją, proponując klientom oryginalne i gustowne meble, tapety, tkaniny czy akcesoria dekoracyjne.

RADA: Szukaj inspiracji u lokalnych producentów, którzy śledzą najnowsze światowe trendy

Jeśli wyżej opisane zasady Cię nie przekonują, nie oznacza to, że nie możesz stworzyć pięknego i przytulnego pokoiku dla swojego dziecka. Pomaluj ściany na żywszy odcień, sięgnij po inne materiały, ale zawsze kieruj się następującymi zasadami: nie przesadzaj z kolorami, nie zagracaj przestrzeni, stawiaj na jakość i myśl przyszłościowo.

Jedną z ulubionych zabaw dziecięcych jest chowanie się przed światem w rozmaitych domkach, „bazach“ czy namiotach. Ważną rolę odgrywają tu tkaniny, które ocieplają i ożywiają wnętrze. Ich wielkim plusem jest również to, że nie są zbyt kosztowne, w związku z czym moża je często wymieniać. Nie chodzi tutaj tylko o poduszki, pościel i koce, ale także o zasłony czy rolety. W dzisiejszych czasach możemy bez problemu zakupić wszystkie te elementy w jednej tonacji kolorystycznej, a nawet wykonane z tego samego materiału. Co więcej, niektóre sklepy oferują również tapety z takim samym motywem jak zasłony czy narzuty na łóżko. W ten sposób uzyskamy wnętrze z charakterem, w którym wszystko ze sobą współgra. Motyw tkaniny można dobrać do wieku dziecka i wymieniać go z upływem czasu.

RADA: Tkanina może zdziałać cuda – wystarczy znaleźć tę właściwą.

Favi - pokój dziecięcy 3

Źródło: https://favi.pl/produkty/p/posciel-dla-dzieci-kroliki-150×200-cm?v=480628

Kiedy dziecko podrośnie możemy łatwo zmienić charakter jego pokoju, dodając do neutralnych ścian dodatki w jednym lub w dwóch soczystych kolorach. W ten sposób wnętrze nabierze bardziej osobistego charakteru. W takim pokoju każde dziecko z przyjemnością się zaszyje, by bawić się z przyjaciółmi lub tworzyć.Niezagracona przestrzeń sprawi, że jego własne obrazy czy dzieła plastyczne będą bardziej widoczne.

RADA: Zostaw trochę przestrzeni dla dzieł swoich dzieci.

Wiemy, że dzieci mają swoich ulubieńców i chcą dawać temu wyraz. Wiemy też, że ich przywiązanie do konkretnych postaci nie jest długofalowe, dlatego warto dla dzieci wybierać dekoracje, które można łatwo i bezproblemowo wymienić. Zamiast malować na ścianie twarz ukochanej księżniczki może wystaczy kupić pościel z jej wizerunkiem?

Pokój dziecięcy możemy również udekorować własnymi siłami. W tym celu świetnie sprawdzają się specjalne daśmy ozdobne, washi, które przywędrowały do Europy aż z Japonii. W ten sposób możemy być pewni, że pokój naszej pociechy jest jedyny i originalny. Zaletą taśm washi jest również ich niska cena.

Współczesna technologia daje nam nieprzebrane możliwości, jeśli chodzi o urządzanie czy dekorację pokoju dziecięcego. Jeśli nasza pociecha jest zapalonym artystą możemy zeskanować jej dzieła i wydrukować je na tkaninie, tapecie czy rolecie. Na rynku istnieją firmy, którym wystarczy przesłać zdjęcie obrazu, a one zajmą się resztą. Czy może być coś piękniejszego dla młodego człowieka niż mieszkać w pokoju, który sam ozdobił?

6 komentarzy
Taililali
27 stycznia 2023, 23:36
0/0

Low testosterone, medically known as hypogonadism in boys, may keep a young teen from developing these characteristics at the same time and pace as his peers discount finasteride A lot of these side effects can be reduced by cutting back dosages

Wevoire
27 stycznia 2023, 10:54
0/0

When adjusting for confounding socio demographics, co infections and risk behaviour, previous from 3 weeks up to 24 months oropharyngeal CT was not a risk factor for subsequent anorectal CT in women odds ratio OR 0 finpecia from india online However, Zhao Ling did not plan to tell them about Heavenly Dao

Incachnus
26 stycznia 2023, 00:08
0/0

A challenging task is to identify and characterize the stem progenitor subpopulations that establish the lineage relationships among these cellular elements during nephrogenesis in the embryonic and neonate kidneys and during tissue homeostasis and or injury repair in the mature kidney how fast does accutane work yagara levofloxacin hydrochloride eye drops The scandal has damaged the United States prestige in the world, and Washington is baying for blood

unfique
25 stycznia 2023, 11:13
0/0

Jaime UbEuChFdJyuKcmmHS 6 19 2022 clomid by avents Komen foundation to assess how to use neighborhood level measures of socio economic status and its impact on breast cancer disparities

Inquirl
25 stycznia 2023, 10:21
0/0

cialis 5mg Arnold rFnDemxnmrVmZkvRv 6 30 2022

Emilia K
21 listopada 2018, 16:19
0/0

My również wyszliśmy z tego założenia, że lepiej jednak kupić takie meble, które jak to napisane jest w artykule będą „rosnąć“ razem z dzieckiem, niż bawić się w bajeczki, z których córka szybko wyrośnie. My taką uniwersalność, prostotę i elegancję znaleźliśmy w mebledoktor24.pl i absolutnie tego nie żałujemy. Meble są naprawde ładne, solidnie wykonane no i z litego drewna w naturalnym wybarwieniu i bejcowane. Fajnie to wygląda i daje takie poczucie przytulności.

Dołącz do dyskusji