mebleportal
5 5 30

Pomysł na własną garderobę

Pomysł na własną garderobę

Jeszcze niedawno garderoba była synonimem luksusu i powszechnie kojarzyła się nam ze scenami z filmów. Obecnie możliwość posiadania własnej garderoby stała się jak najbardziej realna. Odczucie luksusu jednak pozostało. I dobrze. Przecież można czuć się komfortowo w swojej garderobie niezależnie czy przeznaczy się na nią ogromny pokój, kawałek ściany czy szafę. Wszystko zależy od dobrego pomysłu. Zastanów się jak powinno wyglądać wyposażenie garderoby. Poświęć na to chwilę czasu, a zobaczysz, że nie jest to takie trudne.

Zastanów się jakie są Twoje potrzeby

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć garderobę samodzielnie, czy przy pomocy specjalisty w pierwszym kroku przeanalizuj własne potrzeby. Czy preferujesz odzież, która powinna być przechowywana na wieszakach, czy może lubisz układać ubrania jedno na drugim na półce? Pomyśl, gdzie teraz przechowujesz i gdzie w przyszłości chcesz przechowywać buty. Zastanów się nad preferowanym sposobem składowania bielizny, biżuterii, pasków, szalików, kapeluszy.

Sprawdź, co oferują sprzedawcy

Tworząc koncepcję własnej garderoby, należy również sprawdzić co oferują producenci i sprzedawcy w tej kwestii. Ogromny wybór poszczególnych elementów wyposażenia garderoby oferuje sklep Locker. Znajdziesz w nim w zasadzie wszystko, co może być Ci potrzebne. W skład garderoby mogą wchodzić takie elementy jak:

  • Szafki, regały, półki, kosze (np. półki na obuwie, kosze na bieliznę).
  • Prowadnice oraz szuflady wielofunkcyjne lub z przegrodami. Najbardziej użyteczne szuflady posiadają samodociąg z hamulcem i cichym domykiem.
  • Wysuwane wieszaki, które pozwalają na lepszy dostęp i minimalizują ryzyko pogniecenia się zawieszonej na nich odzieży. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne wieszaki na spodnie lub wieszaki na paski, krawaty lub chusty.
  • Pantografy, czyli opuszczane wieszaki. Każdy pantograf jest wyposażony w podnośnik olejowy, który umożliwia dostęp do wysoko zawieszonych ubrań. Jeśli zastosujesz pantograf w swojej garderobie, nie będzie Ci już potrzebna drabina, czy krzesło.
  • Drążki ubraniowe, uchwyty dystansowe do drążków, rury, zaślepki, nóżki.
  • Lustra różnej wielkości.

Coraz częściej standardowym wyposażeniem garderoby staje się także oświetlenie. Projektując garderobę od podstaw, można wykorzystać przewodowe oprawy i taśmy LED. Jednak jeśli podłączenie do prądu byłoby utrudnione, to nie martw się. Skorzystaj z bezprzewodowych lamp LED. Posiadają one czujnik ruchu i działają w czterech trybach, w tym tryb opóźniony. Przy zakupie zwróć uwagę na rodzaj żarówki i dokonaj wyboru pomiędzy oświetleniem zimnym i ciepłym.

Mieszkaj wygodnie

Na stronie internetowej sklepu Locker przekonasz się, które wyposażenie garderoby najlepiej sprawdza się w zależności od rodzaju pomieszczenia. W ofercie znajdują się elementy, o różnych szerokościach i głębokościach, dzięki czemu można je idealnie wpasować w każdą garderobę. Są łatwe w montażu i demontażu. A przecież o to chodzi, żeby ułatwiać sobie codzienne życie. Własna garderoba to wygoda, funkcjonalność i porządek dla każdego. Niezależnie czy masz duży dom, czy małe przytulne mieszkanie.

fot. materiały prasowe

Dołącz do dyskusji