mebleportal
5 5 53

Pościele, poduchy i narzuty ze świątecznym motywem

Jak najłatwiej wprowadzić świąteczny nastrój do sypialni? Wystarczy zamienić codzienne poduchy, narzuty czy pościel na te z motywami charakterystycznymi dla tego wyjątkowego czasu. Można sięgnąć po akcesoria ozdobione świątecznymi wzorami lub ograniczyć się do zastosowania bożonarodzeniowej kolorystyki. 

Ikea
Fot. Ikea

Najbardziej charakterystycznymi motywami obecnymi na świątecznych poduchach, pościeli i narzutach są renifery, choinki, płatki śniegu, dzwoneczki czy postać Mikołaja. Ozdobione nimi akcesoria będą  dobrze prezentować się w sypialni dziecka czy nastolatka. 

Poduchy
Fot. Poszewka Lilla Sky, Jultomex

Z uwagi na wyrazisty motyw, należy zachować umiar przy ozdabianiu nimi pokoju, aby nie przytłoczyły i nie zdominowały całej aranżacji. Jedna czy dwie poduszki w renifery czy dzwoneczki będą efektownie wyglądały w otoczeniu gładkich, stonowanych poszewek. Jeśli chcemy wprowadzić do sypialni więcej świątecznych tekstyliów, zadbajmy o to, aby miały podobny motyw i kolorystykę. 

 

Koc
Fot. Koc Nordicco, home&you

W eleganckich sypialniach można ograniczyć się jedynie do świątecznych barw pościeli, poduszek czy narzut. Czerwień i bordo są często wykorzystywanymi kolorami w bożonarodzeniowych dekoracjach, dlatego warto sięgnąć po nie również w sypialni. Bordowa narzuta w towarzystwie kremowej pościeli będzie delikatnym świątecznym akcentem, który dobrze wkomponuje się w elegancki wystrój pomieszczenia.

Ikea narzuta
Fot. Narzuta Indira, Ikea

Coraz chętniej wykorzystywanym kolorem obecnym na świątecznych tkaninach, jest szary. To charakterystyczna barwa dla sypialni w stylu skandynawskim, jednak jego uniwersalny charakter pozwala na stosowanie go w pomieszczeniach o różnym wystroju.  Najczęściej występuje w towarzystwie wspomnianych już czerwieni oraz bieli.
 

Poszwa
Fot. Poszewka Śnieżka Szara, Seepoint

Dołącz do dyskusji