mebleportal
5 5 44

Smeg500 i Fiat 500 – nowy wymiar stylu w AGD

Smeg500 i Fiat 500 – nowy wymiar stylu w AGD

Dwie legendy włoskiego wzornictwa postanowiły ponownie zjednoczyć swoje siły. Dzięki współpracy specjalistów obu firm powstała seria niezwykłych chłodziarek Smeg500.

Lodówka zamknięta pod maską samochodu? Oczywiście, czemu nie? Włoska fantazja nie zna granic – pod maską nie byle jakiego samochodu, bo słynnego modelu 500 Fiata umieszczono chłodziarkę marki Smeg. Premiera Smeg500 odbyła się 30 maja 2013 roku w Paryżu.
 
“Jestem niezwykle szczęśliwy z wprowadzenia na rynek tego produktu. To wynik nie tylko długoletniej pracy, ale także odrodzenie owocnej współpracy pomiędzy Smeg i Fiatem, i nie zapominając – mówi Lapo Elkann – Fiat 500 to ikona włoskiego wzornictwa, które teraz może być dostępna w innym rozmiarze w salonach na całym świecie".

smeg 500 fiat
 
To nie jest pierwszy raz kiedy obie marki współpracują razem, już w latach '50 ubiegłego wieku Fiat produkował systemy chłodzenia, opracowane wraz ze specjalistami ze Smeg.
 
"Smeg i Fiat, wraz z Italia Independent wiedziały, jak podejść do wyzwania, – komentuje Vittorio Bertazzoni, prezes Smeg – Dla mnie stworzenie lodówki Smeg500 to kwestia honoru. Pragnę oddać hołd mojemu dziadkowi, który stworzył markę Smeg zaraz po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej, a jeden z jego pierwszych projektów powstał we współpracy z marką Fiat. Nowy produkt ma być symbolem designu spod znaku "Made In Italy".

Polecamy:
 

 
Choć wstawienie takiej lodówki do wnętrza mieszkalnego będzie prawdziwą ekstrawagancją, to z powodzeniem może ona znaleźć miejsce w oryginalnych kawiarniach i restauracjach.

Źródło: materiały prasowe

Dołącz do dyskusji