mebleportal
5 5 31

Sypialnia oświetlona nietypowo

Sypialnia oświetlona nietypowo

Sypialnia to pomieszczenie, które w temacie oświetlenia rządzi się swoimi prawami. Światło tutaj ma wpływać głównie na nastrój i charakter wnętrza, przed względy funkcjonalne wysuwają się te estetyczne. Stąd pomysłów na oświetlenie sypialni jest mnóstwo, warto zdecydować się na te mniej spotykane, które świetnie wpłynąć mogą na panującą w tym pomieszczeniu atmosferę.

Jedną z propozycji jest podświetlenie łóżka. Można zakupić specjalnie zaprojektowany mebel podświetlany, ale uzyskanie takiego efektu może być również mniej skomplikowane i kosztowne – wystarczy taśma LED. Szczególnie polecana jest jej wersja wodoodporna, którą łatwiej utrzymać w czystości ze względu na zalanie silikonem. Łóżko oświetlić można od spodu lub wokół zagłówka. Takie rozwiązanie to idealny pomysł na osiągnięcie klimatycznego, romantycznego efektu na podobieństwo świec, tyle że w bardziej ekonomicznej i bezpieczniejszej wersji.

Kaseton światłowodowyTaśmę LED możemy wykorzystać na wiele innych sposobów. Nadaje się ona na przykład do oświetlenia sufitu lub podłogi. Możliwości dyktowane są wyłącznie przez nasze potrzeby i upodobania. Montaż jest łatwy, natomiast efekt – imponujący.
 
Kolejnym konceptem jest kaseton światłowodowy – uproszczony zamiennik oświetlenia światłowodowego, który stanowi imitację gwieździstego nieba. To ciekawy sposób na aranżację zazwyczaj zaniedbywanego elementu większości pomieszczeń – sufitu.  To świetne rozwiązanie zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych domowników.
   Fot. Kaseton światłowodowy firmy Soled.

Intrygujące, ale zapewniające funkcjonalność jest zamontowanie oświetlenia w szafie. Korzystanie z głównego, najczęściej sufitowego źródła światła nie zawsze się sprawdza, natomiast drążek LED to prosty sposób na sprawne szukanie ubrań. Dodatkowo warto skorzystać z meblowych czujników ruchu, które sprawią, że przy otwieraniu drzwi szafy światło będzie się zapalać, natomiast przy zamykaniu – gasnąć.

Drążek led do szafy
Fot. Drążek LED firmy Soled.
 
Przydatna przy czytaniu lampka nocna też nie musi być standardowa i nudna. Możliwość taką stwarzają podświetlane meble. Ich wielofunkcyjność sprawia, że można używać ich zarówno w formie stolika, siedziska lub też właśnie podręcznej lampki. To rozwiązanie praktyczne, ale pomysłowe i dodające nowoczesnego wdzięku oraz blasku.

Stolik podswietlany Bubble
Fot. Stolik LED Bubble Single firmy Soled.
             
Warto eksperymentować w kwestii oświetlenia sypialni. Mniej tradycyjne rozwiązania mogą obfitować oryginalnymi efektami, które zapewnią intymność i wpłyną na odprężającą atmosferę.

Dołącz do dyskusji