mebleportal
5 5 36

Sypialnia z nutą drewna. Inspiracje

Sypialnia z nutą drewna. Inspiracje

Fot. Kolekcja Visby Argento High, www.visby.pl 

Drewno to idealny materiał do wykorzystania w aranżacji sypialni – miejsca, które jak żadne inne potrzebuje naturalnych, zdrowych materiałów, ciepła i przytulności. Warto postawić przy tym na drewniane meble najwyższej jakości, ze starannie wyselekcjonowanych surowców oraz pokryte bezpiecznymi lakierami. Zagwarantuje to długie i bezpieczne dla naszego zdrowia ich użytkowanie. Szeroki wybór ciekawych wzorów mebli drewnianych do sypialni w bardzo dobrej jakości znajdziemy m.in. w ofercie firmy Visby. 

Sypialnia pachnąca drewnem to marzenie nie jednej osoby. Żaden materiał nie ewokuje tylu przyjemnych skojarzeń co drewno. Jest majestatyczne i wyrafinowane, charakteryzuje się wielką klasą, ale przy tym pozostaje pełne ciepła i przytulności. To dzięki niemu z łatwością odprężamy się psychicznie i fizycznie. Marka Visby przychodzi z pomocą wszystkim, którym zależy na posiadaniu idealnej sypialni, która będzie sprzyjać zdrowiu i odpoczynkowi. Produkowane przez nich meble wykonywane są w 100% z litego drewna w dwóch odmianach – bukowej i sosnowej. Visby wykorzystuje specjalnie wyselekcjonowane elementy drewna łączone na mikrowczepy. Metoda ta wpływa na estetykę i funkcjonalność produktów: drewno wygląda pięknie, wszelkie jego wady w postaci sęków i pęknięć są wyeliminowane. Dodatkowo tak przygotowany materiał nie wypacza się i nie wykrzywia, niezależnie od temperatury czy wilgoci. Producent pokrywa je bezpiecznymi, ekologicznymi lakierami wodnymi neutralnymi dla zdrowie człowieka.

Łóżko drewniane Visby
Fot. Kolekcja Visby Kalmar, www.visby.pl Klasyczne bukowe łóżko o prostej ramie z wysokim tapicerowanym zagłowiem oraz dopasowaną stylistycznie komodą i szafką nocną. 

Najważniejszy atrybut sypialni stanowi oczywiście łóżko. Modele oferowane przez Visby to przede wszystkim solidna konstrukcja – solidne łączenia na śruby oraz grube, mocne ścianki elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo producent oferuje różne typy samych łóżek: niskie i wysokie, przedłużane, czy wyposażone w przydatne skrzynie lub schowki umożliwiające przechowywanie pościeli lub innych przedmiotów.

Zobacz: Najlepszy materac do spania – czyli jaki?  

W ofercie Visby znajdziemy także materace przystosowane do różnego rodzaju potrzeb, nawet tych najbardziej nietypowych. Producent oferuje, min. materace tzw. 7 strefowe (każda sprężyna w takim materacu zamknięta jest w osobnej kieszonce, zapobiega to uginaniu się dużej powierzchni materaca pod wpływem ruchów ciała; materac taki posiada także 7 stref twardości idealnie podpierających każdy fragment ciała człowieka). Innym, ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w materacach pianki termoplastycznej Viscoelastic, która reaguje na temperaturę ciała człowieka i plastycznie dostosowuje się do naszych anatomicznych kształtów. Materiał ten wynaleziony został ponad 30 lat temu w laboratoriach NASA. Początkowo przeznaczony był dla astronautów, którzy potrzebowali wygodnych foteli i materacy ze względu na długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej bądź leżącej. Dziś ta technologia z powodzeniem wykorzystywana jest w materacach przeznaczonych do domowego użytku. W ofercie Visby znajdziemy także materace kokosowe, wełniane oraz materace w wersji dla osób wysokich. Wygoda i szczególne dopasowanie do indywidualnych względów to sprawa kluczowa, której żaden z sypialnianych sprzętów nie może pomijać.

Łóżko drewniane Visby
Fot. Kolekcja Visby Hessler www.visby.pl Łóżko sosnowe High Drawers – łóżko znajduje się tutaj na wysokości  50 cm i wyposażone jest w 4 praktyczne szuflady, które mogą służyć np. do przechowywanie pościeli. W skład kolekcji Hessler wchodzi m.in. komoda, szafka nocna, szafa. 

Drewno to spokój i bliskość natury, która sprzyja odpoczynkowi. Im więcej go w naszym otoczeniu, tym lepiej. Zależnie od preferencji, ale i rozmiarów pomieszczenia możemy zdecydować się wyposażenie naszej sypialni w drewniane stoliki nocne, szafy, komody, toaletki i szafki RTV firmy Visby. Stylistycznie dopasowane do modelu łóżka, dostępne w dwóch rodzajach materiału: sośnie i buku będą stanowić eleganckie dopełnienie każdej sypialni.
Warto pamiętać, że drewno to materiał niezwykle różnorodny – nie tylko gatunek decyduje o jego wyglądzie, zmienia się także poprzez kolor wybarwienia. Visby oferuje bezpłatnie wybór dowolnego koloru  bejc, dzięki którym możemy nadać naszemu wnętrzu różnego charakteru. Wybierać możemy spośród ciepłych, żywych odcieni takich jak olcha czy teak, zdecydować się na wyrazisty odcień ciemnego orzecha lub też postawić na niezwykle modną i ponadczasową biel.

Szafla drewniana RTV Visby

 Fot. Szafka RTV bukowa Bergman, www.visby.pl Pomysłowe szuflady i wnęki ułatwią rozmieszczenie tunera TV, odtwarzacza DVD, płyt, pilotów i głośników. Model dostępny w kilku kolorach. 

Dobrym pomysłem będzie dopełnienie drewnianych mebli podłogą z tego samego materiału. Sprawi to, że nasze wnętrze nabierze jeszcze większe smaku. Możemy w ten sposób łączyć różne gatunki drewna czy też kolory jego wybarwienia, uzyskując ciekawe efekty.

Sypialnia z nutą drewna to niezwykle atrakcyjny pomysł aranżacyjny, podatny na wszelkie modyfikacje, oryginalny, ale i bez wątpienia świetnie sprawdzalny. Drewno wprowadzać będzie do sypialni spokój i harmonię, łączność z naturą, ale i stabilność, solidność. Dzięki swej wytrzymałości z zalet tych da się korzystać przez długie lata.

Visby to producent wysokiej jakości drewnianych mebli do sypialni. Główną specjalizacją firmy są ekskluzywne meble do sypialni: bukowe i sosnowe oraz materace. Wszystkie produkty Visby pochodzą w 100% z polskiego drewna i produkowane są na terenie Polski. Producent zapewnia 8 lat gwarancji na swoje produkty. Meble Visby można obejrzeć w salonie meblowym „Kupmaterac.pl” w Warszawie (ul. Trakt Brzeski 54) bądź na stronie www.visby.pl

Dołącz do dyskusji