mebleportal
5 5 24

Sypialnie made in Sweden

Styl skandynawski – wzornictwo, które znamy nie od dziś i które po dziś dzień utrzymuje się w najgorętszych trendach wnętrzarskich. Świeżość, prostota i nowoczesność, jakie biją z mebli o skandynawskim designie sprawiają, że temu stylowi nic nie zagraża i cały czas będzie on na wysokiej pozycji wśród wnętrzarskiej mody.

Sypialnie-made-in-Sweden.jpg
Fot. Łóżko dębowe Vinci, BEDS

Styl skandynawski – cechy charakterystyczne

Popularność wzornictwa skandynawskiego wynika z jego prostoty. Charakterystyczny dla niego design był radykalną zmianą. Odejściem od zdobień, bogatych form i ciemnych kolorów. Prostota, jasne barwy oraz minimalistyczne, nowoczesne linie mebli, okazały się strzałem w dziesiątkę. Polacy coraz chętniej wybierali i nadal wybierają modernistyczny i ultrasubtelny styl skandynawski. To właśnie w tej subtelności tkwi siła – pięknych wnętrz i przyjemności przebywania w nich. Styl skandynawski cechują jasne barwy i naturalne surowce. Biel, kolory ziemi, drewno i bawełna oraz wełna w dodatkach – to one dominują. W połączeniu z prostą formą oraz ponadczasowym minimalizmem otrzymujemy styl skandynawski.

Sypialnia-made-in-Sweden-2.jpg
Fot. Łóżko bukowe Rasta, BEDS
 
Sypialnie w skandynawskim designie

Styl skandynawski doskonale sprawdzi się w sypialnianych wnętrzach. Sypialnia to pomieszczenie w którym trzeba zadbać o odpowiednią atmosferę. Jasne kolory będą idealne do pokoju, w którym oddajemy się relaksowi. Piękne, duże łóżko, szafki nocne, komody – wszystkie meble otoczone dodatkami w chłodnych kolorach, ale nadających ciepło.
Do sypialni warto wprowadzić kilka elementów, które sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne, m.in.:

  • Miękki dywan przykrywający drewnianą, surową podłogę. 
  • Przyjemny w dotyku koc leżący na wygodnym łóżku.
  • Minimalistyczne lampy o monochromatycznej fakturze.
  • Drewniane ramki z czarno-białymi fotografiami.
  • Świece w romantycznych, koronkowych świecznikach.

Wszystkie te elementy sprawią, że wnętrza w skandynawskim stylu będą przytulne i w niczym nie będą odpowiadać stereotypom, które mówią, że Skandynawia to kraj wiejący chłodem. 

Sypialnia-made-in-Sweden-3.jpg
Fot. Łóżko dębowe Odys, BEDS

Dołącz do dyskusji