mebleportal
5 5 55

Szafa na miarę twoich potrzeb! Jak ją zaprojektować?

Szafa na miarę twoich potrzeb! Jak ją zaprojektować?

Fot. Lechwit

Pojemne i dobrze zaprojektowane szafy to niezbędny element sypialni, garderoby czy pokoju nastolatka. Często pojawiają się również w przedpokoju, zapewniając miejsce do przechowywania okryć wierzchnich, obuwia, szalików i innych części garderoby. Dzięki temu ubrania są niewidoczne dla osób wchodzących do mieszkania, a przedpokój zawsze prezentuje się estetycznie. Jak wykonać funkcjonalną, estetyczną i dopasowaną do wnętrza szafę mówi Danuta Żochowska, właścicielka studia mebli Lechwit z Warszawy. 

Szafy i garderoby na miarę do nietypowych wnętrz

Szafy oraz garderoby na wymiar świetnie sprawdzają się do zabudowania wnęk czy skosów. Dzięki nim maksymalnie zagospodarowujemy przestrzeń, zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania a wnętrze o nietypowych kształtach staje się bardziej funkcjonalne.

A jakie meble wybrać do wąskiego przedpokoju czy sypialni? W przypadku niewielkich pomieszczeń sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi. W odróżnieniu od mebli z frontami otwieranymi uchylnie, podczas otwierania nie zabierają dodatkowego miejsca – podpowiada Danuta Żochowska – Jeżeli natomiast dysponujemy dużą przestrzenią i zależy nam, aby mieć pełny wgląd do szafy, lepszym rozwiązaniem są fronty składane lub otwierane uchylnie.

Szafa na miarę - z drążkiem

Szafa na miarę - z drążkiem
Fot. Lechwit


 
W niewielkich wnętrzach bardzo dobrze sprawdza się szafa na miarę z lustrzanym wypełnieniem frontów. Za pomocą luster łatwo wymodelujemy wygląd pomieszczenia: dzięki nim nawet wąski przedpokój nabierze głębi i wyda się szerszy. Ponadto lustra odbiją światło a tym samym rozjaśniają przestrzeń.

Szafa na miarę, która zdobi wnętrze!

Szafa jest jednym z elementów wystroju i jej wygląd wpływa na estetykę całego wnętrza. Producenci mebli oferują szeroki wybór różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu możemy dostosować szafę do wystroju całego mieszkania oraz swoich preferencji. Szafy fornirowane, lakierowane, w macie lub połysku, na bazie płyt laminowanych… – nasi klienci mają do wyboru różne warianty – mówi Danuta Żochowska – Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. fronty wypełnione dekoracyjnym szkłem LACOBEL czy LACOMAT.

LACOMAT jest szkłem bezbarwnym typu float, pokrytym z jednej strony lakierem matowym. Ma neutralną, półtransparentną powierzchnię. Bardzo dobrze sprawdza się w stonowanych i spokojnych aranżacjach. Jeżeli natomiast chcemy wprowadzić do wnętrza wyraziste barwy, wybierzmy szkło LACOBEL, które jest dostępne w bogatej gamie kolorystycznej.

Szafa na miarę z fornirem

Szafa na miarę z lustrem
Fot. Lechwit

Wszystko w porządku, czyli jak wyposażyć szafę

W szafie przechowujemy ubrania, dodatki i akcesoria. Często służy ona również jako schowek na domowe przedmioty. Zatem, aby była w pełni funkcjonalna, musimy zadbać o jej prawidłowe wyposażenie i zaplanować strefy do przechowywania rzeczy różnego typu. Nasze szafy dostosowujemy do preferencji zamawiającego i szukamy najlepszych dla niego rozwiązań. Wyposażamy je np. w drążki do przechowywania koszul, sukienek czy płaszczy. Oprócz półek pojawią się wyjezdne szuflady i kosze, które po wysunięciu zapewniają wygodny dostęp do przechowywanych rzeczy. Innym przydatnym elementem są specjalnie wyprofilowane wieszaki na spodnie i paski – mówi Danuta Żochowska.

Szafa na miarę z drążkiem

Szafa i garderoba na miarę
Fot. LechwitFirma Lechwit w swoich realizacjach wykorzystuje okucia i akcesoria wiodących producentów, takich jak: Peka, Rejs, Blum, Hettich, Hafele, Gamet, Nomet czy Zobal. Najlepsze materiały i okucia meblowe gwarantują wysoką jakość produktów. Dzięki nim meble mogą długo i bezawaryjnie służyć ich użytkownikom.

2 komentarze
bl_a
18 maja 2017, 15:36
3/0

dużaaa garderoba – marzenie!

Jaga
18 maja 2017, 15:36
3/0

Polecam tę firmę

Dołącz do dyskusji