mebleportal
5 5 26

Szukaj trendów na targach

Szukaj trendów na targach

Znając najnowsze trendy, na pewno nie popełnimy wnętrzarskiego faux pas. Jak urządzić dom stylowo i ze smakiem, dowiedzieliśmy się na słynnych targach w Kolonii i w Mediolanie, gdzie aż roiło się od mebli luksusowych, szlachetnych tkanin i eleganckich dodatków.

Jaki wybrać kolor i materiały? Które spośród setek mebli luksusowych są na topie? I jak zebrać to wszystko w spójną całość, by zwrócić uwagę? Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedzi podczas najważniejszych na świecie wydarzeń związanych z designem: styczniowych targów IMM Cologne oraz kwietniowego Salone del Mobile w Mediolanie. W ciągu kilku dni znani projektanci i styliści zasypali nas garściami inspiracji, które będą obowiązywały w nadchodzącym sezonie. Rok 2019 zapowiada się niezwykle szykownie.

Kamień i szkło

To materiały nadal w cenie. Zestawione z drewnem (często w obrębie jednego mebla) tworzą niebanalne trio, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Hitem tego roku jest lastryko (znane też jako terrazzo), materiał, który w latach 70. i 80. stosowany był w Polsce głównie na klatkach schodowych i parapetach. Dziś projektanci odkrywają lastryko na nowo i z powodzeniem stosują go do produkcji mebli luksusowych (pojawia się np. na blatach stolików i łazienkowych szafek) oraz płytek. Gładkie lub z drobnymi kamyczkami, w odcieniach szarości, beżu, a nawet ciepłego różu terrazzo nabiera szlachetności i stanowi wyszukaną alternatywę dla naturalnego kamienia.

meble do salonu

Meble luksusowe

Czasem na bogato, czasem minimalistycznie, ale zawsze szykownie. Niezależnie od tego, czy idziemy w eklektyzm czy stawiamy na prostotę, wybieramy materiały dobre jakościowo, szlachetne i produkowane w trosce o środowisko naturalne. Takie, które podkreślą wyjątkowość mebla, jego wartość i niesztampowy charakter. Do łask wracają miłe w dotyku pluszowe tkaniny obiciowe. Kojarzące się z barokowym przepychem i królewskim szykiem, sprawdzają się zarówno w stylowych wnętrzach, jak i w nowoczesnych. Welwetowymi narożnikami i łóżkami chwaliła się podczas targów w Kolonii m.in. firma Olta. Meble luksusowe tej marki zdają się otulać wnętrze i zapraszać do relaksu, a subtelny połysk welwetu i jego niezaprzeczalna elegancja dodają pomieszczeniu wytworności.

komoda

Wszystko, co się świeci

Ten rok będzie pełen przepychu. A przepych kojarzy się głównie z glamour, blaskiem i światłem. Jeśli chcecie, aby wasze wnętrza nabrały nieskazitelnego szyku, postawcie nie tylko na meble luksusowe, lecz także na wyszukane dodatki: komody z frontami na wysoki połysk (podobną zaprezentowała w Mediolanie marka Al Da Frè znajdująca się w portfolio Olta Concept Store), kryształowe żyrandole, lustra w szerokich ramach koloru miedzi, lampy ze szklanymi podstawami, srebrne puzderka. Niech wszystko się mieni, lśni i cieszy oko.

1 komentarz
Ola
29 kwietnia 2019, 14:12
1/0

Powrót do lastryko, uszom i oczom nie wierzę, że to może być ładne 😉

Dołącz do dyskusji